Atom w Morzu Bałtyckim?fot. google.com/maps/ screen

Na Morzu Bałtyckim wykryto niepokojący poziom promieniowania jądrowego. Sytuacja nie wygląda najlepiej

Atom jest niebezpieczny dla człowieka. Na Morzu Bałtyckim pojawiły się oznaki promieniowania jądrowego. Wykryła je stacja monitorująca w Sztokholmie. Czy mamy czego się bać?

Atom jest szkodliwy dla człowieka oraz środowiska. W Sztokholmie czujniki promieniowania pokazały wyższy wynik niż zwykle. Powodem ma być rozszczepienie jądra atomowego. Organizacja do spraw Traktatu o Całkowitym Zakazie Prób Jądrowych (CTBTO) podejrzewa, że pochodzi ono z obszaru Morza Bałtyckiego lub okolic.

Wicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyceWicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyceCzytaj dalej

Atom w Morzu Bałtyckim?

Stacja skanująca atmosferę w poszukiwaniu izotopów promieniotwórczych wykryła wyższy niż zwykle poziom trzech izotopów: cezu-134, cezu-137 i rutenu-103. Izotopy mogą być przenoszone przez wiatr na duże odległości. Stacja znajdująca się w Szwecji zauważyła to zjawisko w piątek 26 czerwca. Jak się jednak okazuje, wyższy poziom izotopów nie jest szkodliwy dla człowieka. Nie trzeba obawiać się o zdrowie.

Lassina Zerbo, przewodniczący CTBTO, opublikował na Twitterze mapę, która pokazuje obszar, w którym na 72 godzin przed zwiększeniem promieniowania mogło znajdować się źródło cząstek. Według mapy obszar obejmuje tereny przybrzeżne Danii, Norwegii, południowej Szwecji, Finlandii, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji. Izotopy prawdopodobnie pojawiły się ze źródła cywilnego.

Dzisiaj grzeje: 1. Renata spędziła urlop nad polskim morzem. Teściowa zamieniła jej wakacje w koszmar
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

2. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości

- Są to z pewnością produkty rozszczepienia jądrowego, najprawdopodobniej ze źródła cywilnego - napisał na Twitterze Zerbo. - Jesteśmy w stanie wskazać prawdopodobny region źródła, ale wykrycie dokładnego źródła poza mandatem CTBTO - dodał. Jakiś czas temu w Bałtyku dokonano innego odkrycia. Pisaliśmy o tym tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Gwiazdy polskiego sportu tłumnie poszły do urn (FOTO)
  2. Awantura w lokalu wyborczym. "Pomocnik dziennikarza TVP nie chciał się wylegitymować"
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestet
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł