Ateny co zwiedzićPixabay.com/LNLNLN

Ateny na weekend. Zwiedzanie niesamowitych miejsc w krótkim czasie

Ateny to bez wątpienia jedno z najbardziej rozpoznawanych miast w Europie. To ośrodek kulturalny, który każdy miłośnik historii powinien odwiedzić. Niektórzy twierdzą, że trzeba poświęcić na to przynajmniej kilka dni, leczy może wystarczyć nawet weekend. Podstawą jest tu dobra organizacja.

Ateny są jednym z największych miast Starego Kontynentu, które pochwalić się może dziesiątkami atrakcji i zabytków dostępnych dla turystów. Ich lista jest imponująco długa i jeśli chce się naprawdę zobaczyć wszystko i odwiedzić każdy kąt, to rzeczywiście nie ma po co tam jechać nie tylko na weekend, ale i tydzień. Szczegółowe zwiedzanie każdej galerii i muzeum zająć może nawet kilkanaście dni, to nie znaczy jednak, że przez 2 wolne dni nie da się zobaczyć najpiękniejszych miejsc i poczuć klimatu tego niezwykłego miasta.

Tanie loty dla każdego? Jest sposób, by polecieć do raju za groszeTanie loty dla każdego? Jest sposób, by polecieć do raju za groszeCzytaj dalej

Co zobaczyć przez weekend w Atenach?

Organizując weekendowy wypad do stolicy Grecji, warto wszystko zaplanować tak, by mieć jak najwięcej czasu. Lot na miejsce w piątek po pracy, a powrót w niedzielny, późny wieczór to opcje optymalne. Od razu pogodzić się trzeba z tym, że zobaczy się tylko najważniejsze atrakcje, bo na poznanie tego miasta potrzeba zdecydowanie więcej czasu.

Po przylocie nie ma co tracić czasu, warto zatem wykorzystać jeszcze popołudnie i wieczór na zobaczenie niektórych atrakcji. Zacząć można od spaceru po Monastirakach, okolicznych uliczkach, cieszeniu się nocnym życiem miasta. To też ciekawe miejsce na zjedzenie kolacji, posmakowaniu regionalnej kuchni oraz obserwowanie Greków cieszących się piątkowym wieczorem. Po przespaniu się i nabraniu sił, czas na prawdziwe zwiedzanie. Dzień zaczyna się wcześnie, a pierwsze wejścia na Akropol wpuszczane jest już około 8 rano. Warto się na nie załapać, by potem zdążyć zwiedzić również Muzeum Akropolu. Potem można udać się na obiad i przygotować na dalsze atrakcje.

Następna w kolejności jest Agora Grecka, skąd jechać już można zobaczyć świątynię Zeusa Olimpijskiego. Popołudnie i wieczór to dobry pomysł na rozkoszny spacer po malowniczym National Garden oraz romantyczną kolację przy lampce wina.

Ateny zachwycają i zapraszają ponownie

Ostatni dzień zachwycającego weekendu rozpocząć można od Narodowego Muzeum Archeologicznego. Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich fanów historii. Następnie czas na obiad oraz delektowanie się ostatnimi chwilami tego krótkiego urlopu na Licabetusie, podziwiając przepiękne, malownicze krajobrazy. Po wszystkim czas na lot powrotny i przemyślenie kolejnego, tym razem być może dłuższego urlopu w tym mieście. Ateny to niezwykłe miejsce, warto więc w nie jeszcze kiedyś wrócić.

Następny artykuł