Aquapark z ofiarą.Fot. YouTube.com/12 News

Dramatyczne sceny w parku wodnym. Usłyszeli wołanie spod ziemi, finał był tragiczny

Aquapark stał się miejscem prawdziwego dramatu. Ratownicy nie mieli szans na uratowanie poszkodowanego. Pomimo licznego zespołu medyków i służb, wielogodzinna akcja nie przyniosła rezultatów. Pierwsi świadkowie zdarzenia mieli słyszeć “krzyki spod ziemi”.

Aquapark w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych znalazł się na ustach zarówno lokanych, jak i światowych mediów za sprawą kilkugodzinnej akcji ratunkowej poszkodowanego, którzy ugrząsł w jednej z kontrukcji na terenie obiektu. Pomimo starań zespołów, ratownicy byli bez szans na powodzenie operacji.

Niestety. W Polsce stała się rzecz, której wszyscy się obawialiNiestety. W Polsce stała się rzecz, której wszyscy się obawialiCzytaj dalej

Amerykański aquapark ze śmiercią w tle

Jak podaje redakcja amerykańskiej stacji 12 News, do zdarzenia doszło w poniedziałek, 17 sierpnia. Według wstępnych ustaleń lokalnych mediów, to właśnie aquapark w mieście Scottsdale (Arizona) stał się przedmiotem zawiadomienia świadków. Jeden z ochroniarzy obiektu, podczas porannego obchodu, usłyszał niewyraźne krzyki. Po dłuższej chwili ustalił, że nawoływania mogą pochodzić spod powierzchni ziemi.

Wtedy też wezwał służby. Kiedy policja przybyła na teren obiektu, aquapark został dokładnie sprawdzony przez świadka. Służby po kwadransie potwierdziły, że ktoś znajduje się pod ziemią. Okazało się, że był to bezdomny, 32-letni mężczyzna. Według Onetu, poszkodowany najprawodpodobniej szukał dogodnego miejsca do spania. Znalazł podziemną część konstrukcji podtrzymującej jedną ze zjeżdżalni, jednak w pewnym momencie nie mógł się wydostać.

Ratownicy bez szans na powodzenie akcji. Aquapark z ofiarą

Jak przyznaje cytowany przez Onet Brian Reynolds z lokalnej komendy policji, konstrukcja “działała jak megafon”, co znacznie utrudniało zlokalizowanie poszkodowanego po samych nawoływaniach. Dopiero godzinę później, przeczesując aquapark, służby natrafiły na potencjalne miejsce potrzasku. 32-latek znajdował się 1,2 m pod powierzchnią ziemi. Ratownicy przystąpili do procedur.

Dzisiaj grzeje: 1. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września
2. Są ofiary śmiertelne. Zagrożone są dziesiątki tysięcy domów. Sytuacja za granicą jest tragiczna
3. Zakładaj maskę, inaczej pocałujesz klamkę. Sklepy, w których nie zrobisz zakupów bez maseczki

Według relacji 12 News i Onetu ratownicy zaczęli rozmontowywać zjeżdżalnię, aby dostać się do właściwej części kontrukcji. Przez 1,5 godziny utrzymywali stały kontakt z poszkodowanym, jednak w pewnej chwili mężczyzna przestał się odzywać. Aż po 10 godzinach służby natrafiły na ciało bezdomnego. Aquapark został zapisany w raportach oficjalnym miejscem zgonu poszkodowanego. Kilka godzin zajął sam transport zmarłego. Co ważne, wcześniej media donosiły o równie kontrowersyjnym przypadku jednej z atrakcji w Chinach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Tomasz Tomiak, kochały go miliony Polaków
  2. Michał Szpak nie mógł milczeć. Zdecydował się na zaskakujący krok, w TVP zrobi się gorąco
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Karolina Korwin-Piotrowska jest wściekła. Przez lekkomyślność ludzi ucierpiał jej ukochany pies

Źródło: 12 News/Onet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł