Turysci.pl
Anglia

fot. Pixabay/ chafleks

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

23 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Anglia zrezygnowała z wprowadzania wymogu przedstawienia certyfikatów covidowych przy wejściu do klubów nocnych i na inne imprezy masowe. Taką informację przekazał w niedzielę brytyjski minister zdrowia Sajid Javid.

Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid przekazał również, że rząd chce znieść obowiązek wykonywania po powrocie do Anglii z niektórych krajów testów typu PCR na obecność koronawirusa „tak szybko, jak to możliwe".

jezioro (1)

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

CZYTAJ DALEJ

Anglia nie wprowadzi certyfikatów covidowych w przestrzeni publicznej

Javid w rozmowie z BBC stwierdził, że „nie powinno się po prostu robić czegoś dla samego faktu lub dlatego, że inni to robią". Podkreślił jednak, że powinno się prawidłowo przyjrzeć każdemu możliwemu działaniu.

- Nigdy nie podobał mi się pomysł mówienia ludziom, że muszą pokazać dokumenty lub coś innego, aby zrobić to, co jest po prostu codzienną aktywnością, ale było słuszne, aby właściwie przyjrzeć się temu - powiedział Javid w stacji BBC News.

Minister stwierdził, że po dokładnym rozważeniu pomysłu certyfikatów covidowych, zdecydowano się ich jednak nie wprowadzać. Podkreślił jednak, że zostanie on zachowany w rezerwie jako potencjalna opcja.

Co ciekawe, jeszcze tydzień wcześniej jeden z zastępców Javida, wiceminister ds. szczepień Nadhim Zahawi mówił, że będą takie certyfikaty będą wymagane. Miały być okazywane przy wejściach do klubów nocnych, ale również na inne imprezy masowe.

Warto podkreślić, że wycofanie się z pomysłu certyfikatów szczepionkowych odnosi się tylko do Anglii. Władze Szkocji natomiast jeszcze w piątek potwierdziły, że od 1 października będą one wymagane przy wejściu do klubów nocnych oraz na imprezy masowe.

Możliwy koniec testów na granicy

Minister Javid w rozmowie ze Sky News powiedział ponadto, że wymóg testów typu PCR w przypadku podróży zagranicznych nie powinien być utrzymywany ani chwili dłużej, niż jest to konieczne.

- Mamy wiele linii obrony i oczywiście nadal chcemy pozostać bardzo ostrożni i są pewne rzeczy, które - jeśli chodzi np. o podróże - będą musiały pozostać w mocy. Ale test PCR, który jest wymagany po powrocie do Wielkiej Brytanii z niektórych krajów - chcę spróbować pozbyć się tego tak szybko, jak to możliwe - powiedział.

Zasady wjazdu do Anglii

Przypomnijmy, że po przyjeździe do Wielkiej Brytanii testy na obecność koronawirusa są obowiązkowe dla wszystkich, niezależnie od tego, czy jest się zaszczepionym.

Osoby wracające z krajów z tzw. zielonej listy muszą wykonać jeden test. Polska znajduje się na żółtej liście, co oznacza, że osoby zaszczepione zobowiązane są do zrobienia jednego testu, a niezaszczepione - dwóch.

Podróżni z krajów z czerwonej listy oprócz wykonania dwóch testów zobowiązani są do odbycia płatnej kwarantanny w hotelu, niezależnie od tego, czy przyjęło się szczepionkę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Etna znowu się przebudziła. Po zboczach spływa lawa

Czytaj więcej >

Europa

Za drinki i przekąskę zapłaciły prawie 3 tysiące. Skandal w Grecji

Czytaj więcej >

Europa

Turyści tłumnie ruszyli do Wenecji po zniesieniu obostrzeń. Władze postanawiają ograniczyć turystykę

Czytaj więcej >

Europa

Dziesiątki martwym delfinów nad Morzem Czarnym. Przyczyną są działania wojenne

Czytaj więcej >

Europa

Austria znosi wszystkie obostrzenia związane z covid

Czytaj więcej >

Europa

Wizzair rozda darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy

Czytaj więcej >