Anglia zamyka największe ognisko koronawirusa.Fot. Turysci.pl

Stało się. Zdecydowali o ponowym wprowadzeniu obostrzeń w środkowej Anglii

Anglia podejmuje radykalne kroki w walce z pandemią. Mieszkańcy pewnego miasta bardzo wyraźnie odczują powrót obostrzeń. Zapadła decyzja o całkowitej blokadzie aglomeracji.

Anglia notuje kolejne ogniska koronawirusa. Najbardziej niepokojące statystyki płynął z Leicester (środkowa Anglia). Według doniesień TOK FM, w poniedziałek Matt Hancock, brytyjski minister zdrowia poinformował o blokadzie miasta od reszty kraju.

Rząd utrzymuje zakaz dla Polaków. Klamka zapadła, wszystko już jest jasneRząd utrzymuje zakaz dla Polaków. Klamka zapadła, wszystko już jest jasneCzytaj dalej

Anglia “zamyka” Leicester

Od dzisiaj (wtorek, 30 czerwca) 350-tys. Leicester nie skorzysta ze sklepów, z wyjątkiem obiektów sprzedających tzw. artykuły niezbędne. Co więcej, od czwartku Anglia w całym regionie zamknie również szkoły. Jeśli chodzi o podróże, mieszkańcy namawiani są do pozostania w domach - wyjeżdżanie poza Leicester będzie możliwe tylko w nagłych wypadkach.

- Podjęliśmy kilka trudnych, ale ważnych decyzji. Zalecamy mieszkańcom Leicester pozostawanie w domu tak długo, jak to tylko możliwe, i zalecamy powstrzymanie się od wszystkich podróży do, z i na terenie Leicester, o ile nie jest to niezbędne. Będziemy uważnie śledzić przestrzeganie zasad społecznego dystansu i podejmiemy dalsze kroki, jeśli będzie to konieczne - mówił cytowany przez TOK FM szef resortu zdrowia w Izbie Gmin.

Anglia otwiera lokale, Leicester zamyka drzwi

Jak podaje TOK FM, w najbliższą sobotę Anglia otworzy puby, restauracje, muzea, kina, hotele czy salony fryzjerskie, jednak z tego etapu luzowania obostrzeń wyłączona będzie aglomeracja Leicester. Według ministra zdrowia, miasto odpowiada za 10 proc. całkowitej liczby zakażeń w kraju. Tym samym niezbędne są, jego zdaniem, specjalne ograniczenia, które mają zostać zniesione zaraz po ustabilizowaniu się sytuacji w mieście.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewyobrażalne sceny w Chinach, dramat rozgrywa się na ulicach. Media obiegły bardzo smutne informacje
2. Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemów

Co więcej, według TOK FM, 2 tygodnie po swoistej blokadzie miasta, władze mają przeanalizować efekt programu. Co ważne, cała Anglia będzie luzowała obostrzenia już od 4 lipca. Z tych kroków wyłączone będzie właśnie Leicester. Jednak to nie jedyne decyzje rządu, które mogą bezpośrednio uderzyć w potencjalnych turystów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jakub Błaszczykowski przeszedł badania medyczne. Klub wydał pilny komunikat
  2. Nowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dni
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Mężczyzna rozbił ferrari za 1,8 mln zł. Policjanci nie dowierzali, słysząc powód

Źródło: TOK FM

Następny artykuł