Andrzej Duda podjął decyzjępixabay.com epicioci (zdjęcie poglądowe)

Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję, nie ma odwrotu. Turyści przecierają oczy ze zdumienia

Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję ws. kopalni. Funkcjonują w nich liczne trasy turystyczne. Wielu nie może się nadziwić. Wiadomość została ogłoszona w poniedziałek przez rzecznika zabrzańskiego magistratu Dawida Wowrę.

Andrzej Duda podjął decyzję ws. zabrzańskich kopalni, które od lat cieszą się dużą popularnością wśród turystów. Informację przekazał w poniedziałek rzecznik magistratu Dawid Wowra. Wielu może być bardzo zdziwionych takim obrotem spraw.

Znaleźli porzuconą na drodze kobietę. Sprawdzili jej dokumenty i zamarli, zagraniczny kraj w żałobieZnaleźli porzuconą na drodze kobietę. Sprawdzili jej dokumenty i zamarli, zagraniczny kraj w żałobieCzytaj dalej

Andrzej Duda podjął decyzję ws. kopalni

Rzecznik zabrzańskiego magistratu poinformował, że zespół zabytkowych kopalń węgla kamiennego w Zabrzu został, decyzją Prezydenta RP, uznany za pomnik historii. Wniosek w tej sprawie został złożony przez miasto Zabrze oraz zabrzańskie Muzeum Górnictwa Węglowego 27 czerwca 2017 r. Uściślił, że rozporządzenie w tej sprawie ukazało się 23 lipca br.

Jak wynika z uzasadnienia wniosku, w skład uznanego za pomnik historii zespołu wchodzą trzy powiązane historycznie kompleksy: kopalnia Królowa Luiza, Główna Kluczowa Sztolnia Dziedziczna, a także kopalnia Guido. Muzeum Górnictwa Węglowego, prowadzone przez samorządy miasta i województwa, prowadzą działania na rzecz zachowania i udostępnienia tych obiektów od ponad dekady.

Kopalnia Węgla Kamiennego Guido jest zabytkiem działającym na bazie historycznej kopalni, powstałej w 1855 r. Turystom udostępnione są do zwiedzania trzy poziomy: historyczny 170 m oraz bliższe współczesności 320 m i 355 m.

Dzisiaj grzeje: 1. Media informują, Dorota Gardias ma koronawirusa, jej stan jest poważny. Zwiedziła całą Polskę, do zakażenia doszło w najmniej spodziewanym miejscu
2. Widzowie programu "Rolnik szuka żony" oburzeni wyczynami uczestnika. Posypała się krytyka, TVP interweniuje
3. Już nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystyki

Z kolei Główna Kluczowa Sztolnia Dziedziczna, znana szerzej jako Sztolnia Królowa Luiza, jest najdłuższą w Europie budowlą inżynieryjna związaną z górnictwem węgla kamiennego o charakterze transportowo-odwadniającym. Jej historia sięga końca XVIII w., a fragment ścieżki historycznej liczy aż 1,1 km i przebywa się go łodziami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny husky niechcący uderzył dziecko łapą w twarz. Już po sekundzie zareagował w niesamowity sposób
  2. Prowadzi "Jeden z dziesięciu" od lat, jednak niewielu zna jego prawdziwą twarz. Ujawniamy kim naprawdę jest Tadeusz Sznuk
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Wróciła do domu pod wpływem. Jej golden retriever zareagował, kamery wszystko nagrały

Źródło: Onet

Następny artykuł