Andrzej Duda ma koronawirusaTurysci.pl

Andrzej Duda ma koronawirusa. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Prezydent mógł zarazić wiele osób. Czerwony sygnał dla Polaków i przyjeżdżających turystów

Andrzej Duda jest nosicielem koronawirusa. Taką informację zdobyli dziennikarze pracujący dla stacji radiowej RMF FM. Test na obecność SARS-CoV-2 został przeprowadzony wczoraj i dał wynik pozytywny. Jak doszło do zakażenia?

Andrzej Duda nie ma dobrych wieści do przekazania. Jak się okazuje, prezydent Polski jest nosicielem koronawirusem. To kolejna głowa państwa, która jest zakażona SARS-CoV-2. Wcześniej zachorował między innymi prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. W jaki sposób zaraziła się najważniejsza osoba w Polsce?

TVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. Lepiej nie wychodzić z domówTVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. Lepiej nie wychodzić z domówCzytaj dalej

RMF: Andrzej Duda zakażony koronawirusem

Informację na temat zachorowania Andrzeja Dudy udało się zdobyć dzięki dziennikarzom, którzy pracują dla radia RMF FM. Później doniesienia potwierdził Błażej Spychalski, czyli Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera RP. - Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi - napisał na Twitterze Spychalski.

Nie ma potwierdzonych informacji na temat źródła zakażenia. RMF FM podaje jednak, że istnieje prawdopodobieństwo, że prezydenta zaraził funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa. Co więcej, sam Andrzej Duda mógł zakazić kilka osób z kancelarii, a także Igę Świątek.

Od dziś obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Nie ma cackania, nasz sąsiad jest stanowczyOd dziś obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Nie ma cackania, nasz sąsiad jest stanowczyCzytaj dalej

Nastolatka została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe i promocję kraju. Powodem była jej wygrana w turnieju French Open. Był to pierwszy w historii polskiego tenisa tytuł wielkoszlemowy w singlu. Prezydent oficjalnie jej podziękował za zasługi dla Polski.

- To wielkie objawienie kolejnej nadziei polskiego tenisa nastąpiło cztery lata temu, gdy wstępując do gry seniorskiej wygrała pani od razu właściwie turniej ITF w Sztokholmie. To było wydarzenie, które wszystkim obserwującym szczegółowo kariery naszych tenisistów pokazało, że z całą pewnością to jest zawodniczka, która w przyszłości polskiego tenisa może znaczyć bardzo wiele - mówił wczoraj prezydent.

Niestety, dzisiaj Iga Świątek nie dostanie dobrych wiadomości. W związku z potwierdzeniem obecności koronawirusa u prezydenta, 19-latka będzie musiała udać się na obowiązkową kwarantannę. Wczoraj Andrzej Duda miał także kontakt z innymi ludźmi. W piątek, czyli w dzień wykonania testu na obecność SARS-CoV-2, prezydent Polski pojawił się w wizytą na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie trwają prace przygotowujące miejsce do otwarcia szpitala tymczasowego.

- To jest szpital, który ma stanowić zabezpieczenie, gdyby pandemia nadal rozwijała się w sposób bardzo szybki, bardzo zdecydowany, gdyby w szpitalach brakowało miejsc dla chorych, wtedy ten szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym będzie uruchomiony - wyjaśniał wczoraj Andrzej Duda.

Prezydent tuż po teście zwrócił się z prośbą do wszystkich Polaków. Sprawa jest poważna, dotyczy zwłaszcza podróżującychPrezydent tuż po teście zwrócił się z prośbą do wszystkich Polaków. Sprawa jest poważna, dotyczy zwłaszcza podróżującychCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia

Przypominamy, że w ciągu ostatnich dni w Polsce padają rekordy liczby nowych osób zakażonych SARS-CoV-2. Wczoraj było to już ponad 13 tysięcy nowych przypadków. Z tego powodu została zorganizowana konferencja prasowa, na której premier poinformował o nowych restrykcjach.

- Mamy też taką liczbę powiatów czerwonych, około 317, która oznacza, iż 88 proc. populacji mieszka w strefie czerwonej, że również będę rekomendował, abyśmy podjęli taką decyzję, żeby cała Polska od soboty była strefą czerwoną - mówił jeszcze w środę Mateusz Morawiecki. Teraz stało się to faktem. Cały kraj jest w czerwonej strefie.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat u Majdanów. Radosław Majdan trafił do szpitala. Jest fatalnie. Wyjadą jeszcze z Małgosią w egzotyczną podróż?
2. Lidl natychmiastowo wycofuje hitowy produkt. Może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu
3. A jednak, Cmentarze 1 listopada zamknięte? Jest stanowisko władz. Duże utrudnienia w planowaniu podróży na Wszystkich Świętych

Kolejne zmiany to nauczanie w trybie zdalnym od klas czwartych, ograniczenia działalności gastronomicznych, zakaz aktywności więcej niż 5 osób w grupie, zamknięcie sanatoriów oraz zakaz wychodzenia z domu dla seniorów. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urząd Skarbowy wprowadza kontrowersyjne zmiany. Czekają nas wszystkich, Polacy nie mogą uwierzyć
  2. Miliony Polaków odetchną z ulgą. Jest informacja na temat kolejnych obostrzeń
  3. W "Milionerach" padło pytanie za milion złotych. Dziecinnie proste dla wszystkich, którzy spędzali wakacje na wsi
  4. Syn Martyniuka nie ma litości dla żony. Nie mieści się w głowie, do czego się posunął. Jednak nie wyjdzie z kraju?
  5. Astronomiczne kary za brak maseczki. Lepiej o niej pamiętać, kwoty mandtów ścianają z nóg w całej Europie
  6. Pitbull spędził 6 lat w schronisku. Pewnego dnia jego życie zmieniło się o 180 stopni
  7. Hit każdej kuchni. Aromatyczna domowa przyprawa na bazie liści laurowych do zup, sosów i marynat

Źródło: RMF FM

Następny artykuł