Andrzej Duda poleciał do RzymuFot. unsplash.com/@sctgrhm

Wszystko potwierdzone, Andrzej Duda opuszcza Polskę. Wiemy, czym się zajmie i gdzie będzie

Andrzej Duda jako prezydent ma za zadanie godnie reprezentować nasz kraj. Teraz go opuści, ale wiadomo dokąd będzie podróżował. Swoją nową kadencję rozpoczyna podobnie, jak poprzednią.

Andrzej Duda właśnie wyruszył w pierwszą zagraniczną podróż w nowej kadencji. Tak jak podczas swojej pierwszej kadencji, najpierw odwiedzi Rzym i Watykan. Nie będzie to tylko wycieczka, lecz ważna misja, która może przynieść korzyści Polakom i Białorusinom, Nasz prezydent jest umówiony na spotkania z przedstawicielami rządu Włoch oraz papieżem.

Klamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z EuropyKlamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z EuropyCzytaj dalej

Głównym tematem będzie walka z pandemią

W środę 23 września odbędzie się spotkanie w Instytucie Spallanzaniego, na którym Andrzej Duda będzie rozmawiał o współpracy naukowej między Państwowym Zakładem Higieny a Instytutem Spallanzaniego. Włoska placówka jest na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

- W czasie wizyty prezydenta zostanie podpisane porozumienie o współpracy naukowej między Państwowym Zakładem Higieny a Instytutem Spallanzaniego dotyczące włączenia Polski do projektów europejskich, które ten instytut realizuje w walce z pandemią — zapowiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski cytowany przez Polskie Radio.

Po południu z Andrzejem Dudą spotka się prezydent, premier i przewodnicząca Senatu Włoch. Oprócz walki z pandemią koronawirusa głównym tematem będzie unijny budżet oraz bezpieczeństwo w sąsiedztwie NATO. To nie koniec ważnych rozmów tego dnia. Ostatnia wizyta jest zaplanowana w siedzibie Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa. W tym roku Polska dołączyła do tej wyspecjalizowanej organizacji ONZ.

Andrzej Duda będzie negocjował w sprawie Polski i Białorusi

- Pan prezydent będzie przekonywał do mocnej i zdecydowanej reakcji państw europejskich na sytuację na Białorusi — zaznaczył minister Szczerski. Jak mówił, chodzi o dwutorowe podejście — z jednej strony sprzeciw wobec przemocy wymierzonej w protestujących Białorusinów, a z drugiej — europejska oferta współpracy, w tym gospodarczej, dla naszego wschodniego sąsiada — dodał Szczerski cytowany przez Polskie radio. Ten trudny temat zostanie podjęty na spotkaniu z przedstawicielami państwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Dantejskie sceny w Krakowie. Mieszkańcy są przerażeni
2. Ostatnie Wiadomości TVP przejdą do historii. Trzeba zobaczyć samemu, co pojawiło się obok prowadzącej
3. Wszystko potwierdzone, Andrzej Duda opuszcza Polskę. Wiemy, czym się zajmie i gdzie będzie

Polska delegacja ma w planach odwiedzenie Polskiego Cmentarza Wojennego na Monte Cassino w związku z 50. rocznicą śmierci generała Władysława Andersa. Ostatnim punktem podróży dyplomatycznej będzie spotkanie z papieżem Franciszkiem, które jest zaplanowane na piątek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lew i dziecko wystąpili razem w programie na żywo. Zabrakło sekund, by doszło do tragedii
  2. Naukowcy alarmują, jesteśmy królikami doświadczalnymi testującymi niezatwierdzone leki. Część składników nie została nigdy przebadana
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł