Andrzej DudaFot. East News ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Prezydent Andrzej Duda miał groźny wypadek. Wakacje miały być odskocznią po intensywnej kampanii

Andrzej Duda po wygranych wyborach poprzedzonych intensywną kampanią wakacje spędzał nad morzem. Prezydent nie tylko wypoczywał na plaży, ale także oddawał się swojej pasji, którą są sporty ekstremalne. Nie od dziś wiadomo, że Duda jest fanem pływania na skuterze wodnym. Jedna z przejażdżek skończyła się wypadkiem, który mógł mieć poważne konsekwencje. O zdarzeniu poinformował Super Express.

Andrzej Duda wypoczywał nad morzem, gdy zdarzyć się miał groźny wypadek, o czym poinformował Super Express. Redaktorzy popularnego portalu zasugerowali, że do zdarzenia doszło podczas pływania na skuterze wodnym po Bałtyku. Powszechnie wiadomo, że prezydent jest fanem tej formy sportu. Pojawił się również wypowiedź prezesa Zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Damiana Jerszyńskiego, który nie pozostawia złudzeń co do niebezpieczeństwa, jakie może nieść za sobą wypadek na wodzie.

Potężny wybuch, domy po prostu zniknęły w sekundę. Są ofiary, za granicą doszło do tragediiPotężny wybuch, domy po prostu zniknęły w sekundę. Są ofiary, za granicą doszło do tragediiCzytaj dalej

To w Zatoce Gdańskiej Andrzej Duda relaksował się po wygranych wyborach i poprzedzającej je intensywnej kampanii. Prezydent spędzał upalny weekend w prezydenckim ośrodku wypoczynkowym w Juracie na Półwyspie Helskim. To tam miało dojść do wypadku, który mógł być bardzo niebezpieczny, jak sugeruje Super Express. Według redaktorów popularnego serwisu Andrzej Duda miał wówczas nie być sam.

Super Express: Andrzej Duda miał groźny wypadek

Jak relacjonuje Super Express, Andrzej Duda miał wielokrotnie wykonać kilka przejażdżek skuterem wodnym, osiągając dużą prędkość. Po pewnym czasie prezydent miał zapłynąć do pomostu i zmienić maszynę. Tym razem na skuter miał wsiąść jeszcze z pasażerką, której tożsamości nie zdradzili redaktorzy SE. Wtedy miało dojść do groźnie wyglądającego wypadku, o którym poinformował serwis.

W trakcie gdy Andrzej Duda jechał z pasażerką, miało dojść do niespodziewanej sytuacji. W pewnym momencie maszyna, którą prowadził prezydent, miała zacząć się przechylać, aż wreszcie pasażerowie wylądowali w wodzie. Oboje mieli trzymać się przewróconego skutera. Wtedy zareagowali funkcjonariusze Służb Ochrony Państwa, którzy byli na znajdującej się nieopodal łodzi. Służby podjęły prezydenta i pasażerkę z wody, po czym odholowali skuter Andrzeja Dudy. Wszystko wskazuje na to, że wszystko skończyło się bezpiecznie, jedak takie wypadki mogą mieć poważne konsekwencje. Zwłaszcza że tego typu maszyny rozpędzają się do nawet 120 km/h.

- Wypadki są groźne, nawet bardzo. Zdarzają się poważne potłuczenia, połamane żebra, a przy dużej prędkości można nawet stracić przytomność i utopić się - słowa prezesa Zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Damiana Jerszyńskiego cytuje Super Express.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalna wiadomość z Mielna. Poszli "tylko" po rybę do smażalni
2. Już za 3 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu super tanio. Artykuły bez których ani rusz

Andrzej Duda nie od dzisiaj uwielbia pływać na skuterze wodnym. Między innymi to łączy prezydenta z jego córką, która również chętnie uprawia sporty wodne. Redaktorzy Super Expressu nie ustalil natomiast, czy głowa państwa ma patent na tego typu sprzęt. Należy jednak pamiętać, że wypoczywając nad wodą, powinniśmy zachować szczególną ostrożność. W innym artykule pisaliśmy również o reakcji Andrzeja Dudy na wieść o wypadku autokaru z polskimi pasażerami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła będzie zachwycona. Piotr w tarapatach, poszło o jego nową dziewczynę. Internauci nie kryją oburzenia
  2. Coś niepokojącego dzieje się z Lechem Wałęsą. "Niebawem przeniosę się do wieczności"
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Zasadziła kocimiętkę w ogrodzie. Pewnego ranka zdębiała, gdy wyjrzała przez okno

Źródło: Super Express

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł