Andrzej Duda zwołuje Radę Gabinetową.Fot. Wikipedia.org/Kancelaria Sejmu/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Pilne spotkanie z Dudą w Pałacu Prezydenckim. Chodzi o koronawirusa

Andrzeja Duda już dzisiaj będzie przewodził obradom rządu za sprawą zapowiadanej Rady Gabinetowej. Jest to jedyne forum, kiedy to prezydent niejako zastępuje premiera. Podczas najbliższego posiedzenia gabinet wraz z głową państwa będzie dyskutować o strategii wobec covidu na jesieni.

Andrzej Duda na Radzie Gabinetowej najprawdopodobniej podejmie kwestię koronawirusa w szkołach, a także sprawę nawrotów choroby za sprawą sezonu grypowego. Co więcej, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta sugerują, iż rząd wraz z głową państwa będzie dyskutować o potencjalnych zyskach i stratach wprowadzenia ponownych obostrzeń.

TVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, był bez szans, nic się nie dało zrobićTVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, był bez szans, nic się nie dało zrobićCzytaj dalej

Andrzej Duda na Radzie Gabinetowej. Nawroty już jesienią?

Jak podają dziennikarze Polskiego Radia, już dzisiaj (piątek, 4 września) prezydent Andrzej Duda wraz z rządem będzie dyskutował o sytuacji epidemiologicznej kraju. Ostatnia Rada Gabinetowa miała miejsce w połowie marca i również zajmowała się sprawą nawrotów covidu. Ministrowie wraz z głową państwa spotkają się w Pałacu przy Krakowskim Przedmieściu około godziny 11:00. O dokładnej tematyce spotkania mówił już Szef Gabinetu Prezydenta.

- Mamy nowego ministra zdrowia, mamy też nowy rok szkolny, a jednocześnie nadchodzi sezon jesienny, którego wszyscy się obawiają - połączenie sezonu grypowego z istniejącą pandemią covidu - wymieniał Krzysztof Szczerski w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową (IAR).

Gospodarka a koronawirus. Andrzej Duda dyskutuje o skutkach obostrzeń

Według zapowiedzi najbliższych współpracowników, prezydenta Andrzej Duda podczas posiedzeń Rady Gabinetowej ma się skupić na skutkach gospodarczych pandemii w perspektywie kilku najbliższych miesięcy. Po dwóch kwartałach zagrożenia epidemiologicznego, PKB rapotownie spadło w porównaniu z rokiem wcześniejszym. “Nadzieją” dla ekonomiki państwa może być nowa strategia ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego - zapowiadane szacowanie zysków i strat wprowadzanych obostrzeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Ryanair wysłał pilny list do Morawieckiego. Są oburzeni, będzie skandal?
2. Małgorzata Rozenek-Majdan straciła pracę przez koleżankę z Dzień dobry TVN? Zaskakujące doniesienia

- W związku z tym, jak rozumiem intencje pana prezydenta, chce on spotkać się, aby odebrać informacje w zakresie przygotowań w tych aspektach, żeby Rada Ministrów przedstawiła mu aktualny stan przygotowań poszczególnych jednostek oraz poinformowała o kwestiach gospodarczych - mówił Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oddał pięknego psa po 3 dniach z powrotem do schroniska. Okropny powód, zwierzę nie zawiniło
  2. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł