Andrzej Duda wybuchła aferaFot. www.facebook.com/andrzejduda

Burza wokół rodziny Andrzeja Dudy. Pracuje w PKP

Andrzej Duda po raz kolejny znalazł się w centrum burzy medialnej. W stronę prezydenta RP oraz innego polityka PiS padają pytania o nepotyzm. Zamieszanie związane jest z członkiem rodziny Dudy, który zajmuje wysokie stanowisko w PKP. Jakie kompetencje ma bliski prezydenta RP? Pojawiły się niejasności.

Andrzej Duda jest zamieszany w burzę medialną po tym, jak jego stryj objął wysokie stanowisko w PKP. Członek rodziny prezydenta RP wcześniej był politykiem obecnie rządzącej partii PiS. Podczas rozmowy dziennikarz zapytał również o syna posła PiS, który także otrzymał atrakcyjną posadę. W kierunku polityków padły pytania o nepotyzm. Jacek Sasin zajął stanowisko w tej sprawie.

Niestety, nie żyje. Czarny scenariusz się spełnił, miasto w żałobieNiestety, nie żyje. Czarny scenariusz się spełnił, miasto w żałobieCzytaj dalej

Andrzej Duda i Antonii Duda - stryj prezydenta - byli kiedyś w jednej partii. Okazało się, że członek rodziny prezydenta RP był politykiem obecnie rządzącej partii PiS. Teraz zasiada w radzie nadzorczej PKP Cargo. Atrakcyjną ofertę posady otrzymał też syn innego polityka PiS, Grzegorza Matusiaka. Nikodem pełni funkcję prezesa spółki Inova w KGHM. Na pytania dotyczące nepotyzmu w rozmowie z dziennikarzem odpowiadał niedawno Jacek Sasin.

Andrzej Duda wraz z całą partią PiS kojarzeni z nepotyzmem?

Obecnie Andrzej Duda i inni członkowie partii PiS znaleźli się w centrum uwagi mediów. Niedawno Jacek Sasin w rozmowie z dziennikarzem portalu Money.pl został zasypany pytaniami dotyczącymi wysokis stanowisk zaoferowanych dla stryja prezydenta RP, Antoniego Dudy oraz syna Grzegorza Matusiaka. Wspomniano również kwestię powołania Kamili Andruszkiewicz - żony wiceministra cyfryzacji - na stanowisko prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu. Zapytano o kompetencje.

- Trzeba mieć przede wszystkim kompetencje. Antoni Duda ma duże doświadczenie w pracy w podmiotach gospodarczych - odpowiedział Sasin w rozmowie z RMF FM, cytowany przez Wirtualną Polskę.

- W 2001 roku zdał egzamin do rad nadzorczych. Bardzo trudny egzamin - dodaje Sasin i podkreśla, że przynależność do parti PiS stryja prezydenta RP to tylko dodatkowy argument.

Nie tylko Andrzej Duda i jego stryj byli tematami rozmów z mediami. Gdy zapytano Jacka Sasina o wybór syna Grzegorza Matusiaka na prezesa spółki Inova KGHM, polity odparł, że ta decyzja będzie jeszcze korygowana. Nie padły jednak żadne szczegółowe informacje. W związku z powołaniem żony wiceministra cyfryzacji odparł jedynie, że to nie była jego decyzja.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszystko się wyjaśniło. Największa tajemnica Szumowskiego ujawniona
2. "Turystyczna bańka" w Europie pękła, stało się. Wprowadzają ograniczenia
3. Lament Maryli Rodowicz. Gwiazda skarży się na poważne problemy

W obliczu wysokich stanowisk obejmowanych przez członków rodziny polityków PiS Andrzej Duda oraz cała partia słyszą coraz więcej zarzutów nepotyzmu. Podczas rozmowy z mediami Jacek Sasin oświadczył, że jest przeciwnikiem takiego postępowania. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o zdjęciu Donalda Tuska, które wyciekło do sieci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje trener reprezentacji. Wielka żałoba w kraju sąsiadów Polski, lekarze toczyli walkę o życie do samego końca
  2. Martwisz się o swoją emeryturę? Fatalne informacje, eksperci nie mają wątpliwości
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Uciekał do rogu, chciał być niewidzialny. Niesamowite, jak jedno zdjęcie odmieniło los psa

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł