ameryka południowa brazylia fawelefot. pixabay.com/Free-Photos

Gangi walczą z epidemią. "Jeżeli rząd nie działa, musi działać zorganizowana przestępczość"

Ameryka Południowa nazywa koronawirusa "chorobą bogatych", ponieważ został przywieziony przez turystów z Europy. Jedna piąta Rio De Janeiro mieszka w fawelach, gdzie dostęp do środków higieny jest utrudniony. Do walki z zarazą dołączyły lokalne gangi, które pilnują przestrzegania domowej kwarantanny.

Ameryka Południowa ze znacznie mniejszymi zasobami finansowymi niż Europa może znaleźć się zaraz w tragicznej sytuacji. Do Brazylii wirus dostał się przez turystów, a do wtorku odnotowano 2201 przypadków zakażeń, w tym 305 tylko w Rio De Janeiro.

Widok, który wyciska łzy. Modlitwa papieża Franciszka, która przejdzie do historii, smutne słowaWidok, który wyciska łzy. Modlitwa papieża Franciszka, która przejdzie do historii, smutne słowaCzytaj dalej

Ameryka Południowa walczy z wirusem

Gubernator stanu Rio De Janeiro Wilson Witzel poinformował w piątek o tragicznych prognozach. Jeżeli wirus będzie rozprzestrzeniał się w takim tempie jak dotychczas, publiczna służba zdrowia załamie się w ciągu 15 dni. W weekend odnotowano pierwszy przypadek zakażenia w fawelach.

Około jedna piąta mieszkańców miasta mieszka w fawelach, gdzie dostęp do środków czystości i wody jest ograniczony, a gęstość zaludnienia bardzo wysoka. Burmistrz Marcelo Crivella zorganizował rozdawanie darmowego mydła przed wejściami do najbiedniejszych dzielnic miasta. Osoby starsze otrzymały miejsca w hotelach.

Nieoczekiwanie do akcji włączyły się lokalne gangi, które dla mieszkańców faweli wyemitowały specjalne nagranie informujące o nowych zasadach panujących w dzielnicach.

- Organizujemy godzinę policyjną, bo nikt nie bierze tej sytuacji na poważnie. Ktokolwiek jest na ulicy, kręci się bez celu, albo idzie na spacer zostanie namierzony i posłuży jako przykład. Lepiej zostać w domu i nic nie robić. Wiadomość została dostarczona - brzmi treść nagrania skierowanego do mieszkańców faweli.

Mieszkańcy w rozmowach z brazylijską telewizją potwierdzają, że na ulicach codziennie o 20 pojawiają się patrole samochodowe złożone z członków gangów. Media cytują również wiadomości rozpowszechnione w brazylijskich mediach społecznościowych. Zrzut ekranu komunikatu pojawił się również na Twitterze.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny kraj w Europie przebił tragiczny bilans Chin. Ogromna umieralność nie tylko we Włoszech
2. Już w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdy

- Uwaga wszyscy mieszkańcy Rio das Pedras, Muzema i Tijuquinha!!! Godzina policyjna zaczyna się dziś o 20:00. Chcemy tego, co najlepsze dla ludności. Jeśli rząd nie działa, musi działać przestępczość zorganizowana. - brzmi treść komunikatu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę chorych w jednym województwie
  2. Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wiele
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia

źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł