Ameryka Południowa ciała na ulicachFot. Twitter.com/Hermann Rafke

Ciała leżą na ulicach i w domach, nikt ich nie zabiera. Sytuacja jest tragiczna, smutne doniesienia z zagranicy

Ameryka Południowa niestety również zmaga się z koronawirusem. Sytuacja tam jednak wygląda bardzo źle, bo władze nie dają sobie rady. Nie ma kto zabierać ciał, pozostają one więc w domach i na ulicach.

Ameryka Południowa znalazła się w niezwykle trudnej sytuacji związanej z szalejącym na całym świecie koronawirusem. Z jednej strony wiele krajów w tym regionie globu ma ogromne problemy sanitarne, z drugiej niewielka jest liczba specjalistów, a wykonywane testy na obecność choroby są niewystarczające. Przez to wszystko doszło do potwornej sytuacji - w domach oraz na ulicach leżą ciała zmarłych, których od wielu dni nie ma kto odebrać.

O północy doszło do przełomu w Wuhan. Po 76 dniach podjęto zaskakującą decyzjęO północy doszło do przełomu w Wuhan. Po 76 dniach podjęto zaskakującą decyzjęCzytaj dalej

Ameryka Południowa: ciała leżą na ulicach

Jak podaje Polsat News, Guayaquil jest miastem, które zostało najbardziej dotknięte pandemią w Ekwadorze. Sytuacja tam jest tragiczna, system opieki medycznej oraz domu pogrzebowe są bowiem przeciążone i nie dają sobie już rady. Są tak przepełnione, że ciała kolejnych ofiar koronawirusa pozostają w domach lub są wynoszone przez bliskich na ulice, skąd nie ma ich kto zabrać. Polsat przekazując te informacje powołuje się na lokalne media, których relacje widać szczególnie na Twitterze.

Burmistrz miasta miał nawet zareagować na dramatyczną sytuację, zamawiając samochody ciężarowe-chłodnie, do których masowo wkładane są ciała zmarłych. Na ten moment coraz częściej Guayaquil nazywa się ekwadorskim Wuhan, bowiem aż 70% przypadków zakażenia w tym kraju odnotowano właśnie w tym mieście. Jest ono drugim największym w Ekwadorze. Na ten moment chory jest tam ponad 3 tysiące, zmarło natomiast oficjalnie 120 osób, jednak Polsat News informuje, że pojawiają się podejrzenia, iż dane te mogą być zaniżone przez brak dostępu do wystarczającej ilości testów.

Dzisiaj grzeje: 1. Korea Północna w końcu przerwała milczenie ws. koronawirusa. Podano liczby
2. Stało się, odbierają rodzicom 500 plus i to wcale nie uzależnionym. Też możesz je stracić, jeśli pobierasz jeden zasiłek

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polsat News, nawet 40% zakażonych mogło nie przestrzegać warunków kwarantanny, o czym poinformować miał prezydent Lenin Moreno. Dotyczyć to ma osób, które są "nieświadome w niektórych przypadkach i nieodpowiedzialne w innych, które mimo pozytywnego wyniku testu lub podejrzenia zakażenia koronawirusem przemieszczają się, wychodzą z domu, nie przestrzegają kwarantanny". Mówił to w wystąpieniu transmitowanym w radiu oraz telewizji tamtejszy prezydent.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapadła decyzja ws. wyborów prezydenckich 2020. Niebywałe sceny w Sejmie
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. Chiny zamarły. 3 minuty, łzy napływają do oczu
  4. Nowe zarządzenie w Tatrach, uderzy nawet w mieszkańców. Wydano zarządzenie po wytycznych z Ministerstwa
  5. Złamał kwarantannę 15 razy w ciągu 10 dni. Miał swoje tłumaczenie, dostał gigantyczną karę
  6. Nie żyje reprezentant Polski. Zagrał dla kadry 24 razy, ogromna strata

Źródło: Polsat News

Następny artykuł