Ameryka mieszkańcy świadkamiFot. https://twitter.com/Popocatepetl_MX

Spojrzeli na szczyt i przeszły ich ciarki. Mieszkańcy kraju świadkami wybuchu

Ameryka Północna żyje wybuchem, do którego doszło ranem 14 sierpnia. Spokój mieszkańców zakłóciło zjawisko, podczas którego pojawiły się duże ilości gazu i popiołu, które rozprzestrzeniły się w kierunku południowego wschodu. Służby wystosowały już ostrzeżenia w kierunku lokalnej społeczności. Może być niebezpiecznie.

Ameryka Północna zaobserwowała niespodziewane zjawisko. Spokój mieszkańców Meksyku został zakłócony po tym, jak do życia przebudził się wulkan Popocatepetl. W piątek 14 sierpnia w godzinach porannych lokalnego czasu doszło do wybuchu, który przestraszył społeczność. Wulkan wydzielił duże ilości popiołu i gazu. Służby zaapelowały, aby nie zbliżać się w okolica wulkanu, którego aktywność zwiększała się już od tygodnia.

Zdecydowali, przywracają ograniczenia. Sytuacja w turystycznym raju się pogarszaZdecydowali, przywracają ograniczenia. Sytuacja w turystycznym raju się pogarszaCzytaj dalej

W piątek 14 sierpnia o godzinie 7:27 Ameryka Północna zarejestrowała wybuch wulkanu Popocatepetl. Uwolnione gaz i popiół rozproszyły się w kierunku południowego wschodu. Meksykańskie Narodowe Centrum Kontroli Katastrof wydało ostrzeżenie, w którym apeluje do mieszkańców, aby nie zbliżali się do wulkanu. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez stronę Volcano Discovery Popocatepetl zwiększał swoją aktywność od 7 sierpnia br. Wcześniej miała się utrzymywać na umiarkowanym poziomie.

Ameryka Północna: wybuch wulkanu Popocatepetl

Wulkan Popocatepetl, ktorego erupcję zarejestrowała wczoraj Ameryka Północna, ma 5426 metrów wysokości i jest drugą największą górą w Meksyku, a zarazem piątą na całym kontynencie. Pierwszy wybuch rozpoczął wyrzuty znacznych ilości gazu i popiołu - w ciągu ostatnich 24 godzinch odnotowano ich aż 36. Chociaż aktywność wulkanu zwiększała się od 7 sierpnia, nagła erupcja zakłóciła spokój lokalnej społeczności. Widok aktywnej góry został przedstawiony na fotografii udostępnionej na Twitterze Volcán Popocatépetl.

Ameryka Północna wciąż ma czynne stratowulkany, a jednym z nich jest Popocatepetl, który znajduje się 70 kilometrów na południowy wschód od miasta Meksyk. Na jego zboczach znajdują XVI-wieczne klasztory, które w 1994 zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W związku z ostrzeżeniem o erupcji wulkanu w 2000 roku podjęto decyzję o ewakuacji dziesiątek tysięcy mieszkańców miejscowości znajdujących się najbliżej góry.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszedł do morza, po chwili pędem wracał na plażę. Skandal, wszystko wyszło na jaw
2. Emerytura wyższa nawet o 200 złotych. Pominięcie jednego przepisu kluczowe dla ogromnej grupy emerytów

Jak dotąd nie wiadomo jeszcze, czy po ostatniej erupcji Popocatepetl, którą odnotowała Ameryka Północna, zapadenie decyzja o ewakuacji mieszkańców żyjących blisko wulkanu. Byłaby to powtórka zdarzeń sprzed 20 lat. W innym z naszych artkułów pisaliśmy również o zamykaniu plaż nad Bałtykiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, odebrało nam mowę. Absolutnie nikt nie zdawał sobie sprawy
  2. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. Suczka labradora urodziła 13 szczeniaków. Nie wynik imponuje, ale ich wygląd

Źródło: TVN Meteo

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł