Turysci.pl
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Fot. Twitter.com/Remiza.pl/@kw_pspszczecin/@mspirsar

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

3 Lutego 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu. Jak informują media, dwóch plażowiczów weszło do Morza Bałtyckiego, ale wciągnął ich prąd wodny. Jeden z nich wyszedł o własnych siłach, trwają poszukiwania drugiego.

W Niechorzu trwają poszukiwania 24-letniego plażowicza. Wraz z innym 23-latkiem znalazł się w wodzie i do tej pory nie wyszedł. Obydwoje zostali porwani przez prąd, ale młodszemu udało się samodzielnie wydostać na brzeg.

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Mężczyznę wciągnął prąd

Jak informuje Radio Szczecin, powołując się na straż pożarną w Gryficach, zawiadomienie o zdarzeniu zgłoszono tuż po godzinie 18:00.

Na miejsce, oprócz strażaków z Gryfic, ruszyła również Grupa Wodno-Nurkowa z Koszalina, OSP oraz SAR.

Pogoda na wakacje 2021

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

CZYTAJ DALEJ

Na profilu Remiza.pl na Twitterze opublikowane zostały zdjęcia z akcji. Jak widać, służby przy użyciu sznura stworzyły łańcuch przeżycia i wkroczyły do wody w poszukiwaniu młodego człowieka.

Superportal24.pl ustalił, że na plaży wypoczywała grupa czterech mężczyzn. 24-latek miał wejść do wody, by popływać, ale po chwili stracił siły i nie mógł wyjść na plażę.

Pomóc mu próbował drugi mężczyzna, jednak nie przyniosło to efektów, a 24-latek zniknął pod wodą. Portal podkreśla również, że dzisiaj w okolicach Niechorza są silne prądy wsteczne, które kąpiących odpychają od brzegu i mogą stanowić niebezpieczeństwo.

Niebezpieczne sytuacje nad polskim morzem

W ostatnim czasie niestety doszło do kilku niebezpiecznych sytuacji nad Morzem Bałtyckim. W Kołobrzegu w środę 9 czerwca utonął 68-letni mężczyzna, który wypoczywał z żoną na plaży.

Chciał ochłodzić się w wodzie i nagle zniknął. Na brzeg wyciągnęli go przypadkowi przechodnie, którzy również zawiadomili służby. Rozpoczęła się walka o jego życie, niestety było już za późno.

Choć na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, policjanci, strażacy, WOPR i SAT, to funkcji życiowych mężczyzny nie udało się przywrócić.

Kolejną niebezpieczną sytuacją, która mogła zakończyć się tragicznie, było zaśnięcie mężczyzny na materacu pływającym przy brzegu. Fale zepchnęły go 500 metrów od plaży i konieczna była interwencja służb. Więcej o tej sytuacji można przeczytać tutaj.

Sezon urlopowy i letni jeszcze się nie zaczął, a ratownicy już apelują do turystów o ostrożność i odpowiedzialne spędzanie czasu nad wodą. Niestety każdego roku dochodzi do niebezpiecznych sytuacji i utonięć.

Przede wszystkim wczasowicze proszeni są o niewchodzenie do wody po spożyciu alkoholu. Zalecane jest również kąpanie się tylko w miejscach nadzorowanych przez wyszkolonych ratowników.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Remiza.pl

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >