Turysci.pl
bałtyk

fot. Google Maps

Akcja ratowników w Ustce. Musieli ściągać polski jacht

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Bałtyk był na początku miejscem akcji ratunkowej. Na zachód od Ustki konieczne było ściągnięcie z morza polskiego jachtu SY Premiere. O zdarzeniach poinformowała lokalna prasa.

Bałtyk cieszy się ogromną popularnością podczas majówki, jednak zwiększona liczba turystów wiąże się często z licznymi interwencjami ratowników. Jak przekazał portal gp24.pl, do jednej akcji doszło już pierwszego dnia długiego weekendu.

Akcja ratunkowa na Bałtyku

Ratownicy wyruszyli na pomoc jachtowi 1 maja po godzinie 17 na dwóch łodziach hybrydowych ratownictwa morskiego. Jacht utknął na morzu na zachód od Ustki. Powodem wezwania pomocy była awaria silnika.

Media przekazały, że SY Premier mierzy 9,5 meta, a jego portem macierzystym jest Darłowo w powiecie sławieńskim (województwo zachodniopomorskie).

Na pokładzie ściąganego jachtu znajdowały się wtedy dwie osoby, którym w czasie akcji nie zagrażała utrata życia. Udało się bezpiecznie sprowadzić ich w eskorcie do portu morskiego w Ustce.

Turyści - 2021-05-03T205054.551

Koniec majówki. Służby podsumowują długi weekend pod Tatrami

CZYTAJ DALEJ

Wczoraj pełne ręce roboty mieli ratownicy na Mazurach

W niedzielę informowaliśmy o akcjach ratowników MOPR, którzy kilkanaście razy musieli pomagać żeglarzom, którzy wybrali się na jezioro mimo bardzo złych warunków pogodowych.

Wczoraj na Mazurach wiatr wiał z siłą 4-5 stopni w skali Beauforta, a momentami intensywnie padał deszcz. Żeglarzy zawodził również jednak sprzęt i umiejętności.

Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego apelują do turystów o zainstalowanie w telefonach aplikacji „Pomoc". Pomaga ona określić dokładne położenie poszkodowanego.

Przypomnijmy, że również na Mazurach doszło wczoraj do opadów śniegu. Drugiego dnia majówki niemal w całej Polsce doszło do załamania pogody. Na Roztoczu z kolei przeszła w niedzielę trąba powietrzna.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >