Turysci.pl
Akcja ratowników w Kołobrzegu

fot. pixabay.com/tworzymyreklame

Akcja ratowników w Kołobrzegu. Mężczyzna zasnął na materacu i niosły go fale

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Ratownicy z Kołobrzegu dostali w poniedziałek po południu nietypowe wezwanie. Osoby spacerujące plażą zobaczyły turystę, który zasnął na pływającym materacu, który porwały fale. Wypłynął około 500 metrów od brzegu.

  • Turysta wypoczywał z żoną oraz dzieckiem nad morzem na wysokości Kamiennego Szańca

  • Zasnął na materacu, który porwały fale. Wypłynął około 500 metrów od brzegu

  • Osoby przebywające na plaży powiadomiły służby ratunkowe, które sprowadziły mężczyznę na brzeg

O niecodziennej sytuacji poinformował portal Miasto Kołobrzeg. Zgodnie z relacją, mężczyzna spędzał dzień na plaży wraz z żoną oraz dzieckiem. W pewnym momencie położył się na dryfującym materacu i zasnął.

Fale porwały materac i wyniosły go około pół kilometra od plaży. Wtedy prawdopodobnie urlopowicz dopiero się obudził. Służby ratunkowe o zdarzeniu poinformowali spacerowicze lub żona turysty.

Niecodzienna akcja ratowników w Kołobrzegu

Ratownicy z Brzegowej Stacji Ratownictwa Morskiego w Kołobrzegu ruszyli do akcji. Około godziny 14:00 udało im się dostać do mężczyzny dryfującego na dmuchanym materacu.

Jak wynika z relacji mediów, turysta miał próbować wiosłować rękami, by skierować materac w kierunku brzegu. Ratownicy zadecydowali o przeniesieniu mężczyzny na swoją łódź, zabrano również materac.

Błękitne Flagi na plażach w Polsce

34 polskie plaże otrzymały Błękitną Flagę

CZYTAJ DALEJ

Przetransportowano go na tyle blisko brzegu, by mógł sam dopłynąć na plażę. Cała sytuacja trwała około 10 minut i na szczęście nikomu nie stało się nic złego. Warto zauważyć jednak, że w chwili wezwania ratowników, materac dryfował daleko od brzegu i gdyby turysta wpadł do wody, mogłoby dojść do nieszczęścia.

Pamiętajmy, by wypoczywając nad morzem, zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Służby każdego roku podkreślają, by przed wejściem do wody nie spożywać alkoholu ani nie brać żadnych używek. Niestety, mimo ostrzeżeń, w okresach letnich wciąż dochodzi do utonięć. Często wynikają z nieodpowiedzialnego zachowania wczasowiczów.

Wyjeżdżając nad morze, warto wypoczywać na plażach monitorowanych przez wyszkolonych ratowników. Należy też śledzić komunikaty pogodowe oraz inne ostrzeżenia alarmujące o potencjalnie niebezpiecznych warunkach w wodzie. Wypoczywając w grupie, zawsze starajmy się mieć w zasięgu wzroku wszystkie znajome nam osoby - gdy któraś zniknie, możemy natychmiast zareagować i powiadomić odpowiednie służby.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Miasto Kołobrzeg

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
RCB apeluje o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą

Polska

RCB apeluje o ostrożny wypoczynek nad wodą. W sobotę utonęło 6 osób

Czytaj więcej >