Turysci.pl
pociąg

fot. Pixabay/ succo

Agresywni podróżni w pociągach. Holenderscy konduktorzy żalą się na zachowanie pasażerów

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pasażerowie pociągów są coraz bardziej agresywni - wynika z wypowiedzi holenderskich konduktorów. Jak się okazuje podróżni nie przestrzegają również środków bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19.

Okazuje się, że problem z pasażerami w pociągach jest znacznie szerszy niż się wydaje. Powyżej 50 proc. respondentów badanych przez portal NU konduktorów powiedziała, że doświadczyła agresji na kolei.

Coraz większa agresja w pociągach

Pasażerowie najczęściej awanturują się, kiedy proszę ich, aby założyli maseczkę na twarz – mówi w rozmowie z portalem jeden z konduktorów.

Również współpasażerowie wchodzą często w dyskusje na ten temat. Nie tylko zresztą w pociągach - niedawno pisaliśmy o kobiecie, która została wyproszona z pokładu samolotu po tym, jak nie chciała włożyć maseczki.

jezioro

Mężczyzna zaalarmował, że ktoś się topi, żeby sprawdzić szybkość służb. Został ukarany

CZYTAJ DALEJ

37 procent respondentów odpowiedziało, że do sporów na temat zasad przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa dochodzi między pasażerami regularnie.

Ike Wiersinga ze związku zawodowego CNV Vakmensen stwierdził, że pracownicy NS regularnie doświadczają przykrych sytuacji. Z badania wynika jednak, że jedynie jedna czwarta ankietowanych agresywne zachowanie pasażerów zgłosiła swoim przełożonym.

Według Caroli Belderbos z biura rzecznika holenderskich kolei (NS), takie sytuacje powinny być zgłaszane. Jak tłumaczy pomogłoby to w zapobieganiu nieprzyjemnym incydentom w przyszłości.

Rzeczniczka poinformowała, że już zwiększona została liczba bramek na stacjach, co zapobiega uchylaniu się od opłat, a także więcej kamer.

Zainwestowaliśmy też w dodatkowy personel ochrony, ponieważ chcemy, aby nasi pracownicy mogli bezpiecznie wykonywać swoją pracę – wskazuje Belderbos. Jak dodała „każdy incydent to o jeden za dużo".

Jak poinformowały koleje na początku roku, liczba agresywnych zachowań wobec pracowników pociągów nieznacznie spadła w 2020 r., w tym samym czasie odnotowano jednak poważny spadek pasażerów spowodowany pandemią.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Czechy i Słowacja zmieniają przepisy graniczne

Europa

Od poniedziałku zmiany na granicach z Czechami i Słowacją

Czytaj więcej >

Europa

Kobieta spadła z klifu w Wielkiej Brytanii. Nie przeżyła

Czytaj więcej >
Test na koronawirusa

Europa

Zakaz przemieszczania się bez negatywnego testu na koronawirusa na Słowacji, zamknięte też hotele

Czytaj więcej >
niemcy chcą zakazu

Europa

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

Czytaj więcej >
czy polacy wyjadą do Hiszpanii

Europa

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Czytaj więcej >