Agata Duda przerywa milczenieFot. Wikimedia Dziennik Polonijny Polish Daily News CC BY-SA 4.0

Brat Agaty Dudy przerwał milczenie i wyjawił całą prawdę. Odsłonił kulisy, odważne słowa

Agata Duda w mediach mogła przeczytać dość zaskakujące słowa swojego brata. Chociaż Jakub Kornhauser rzadko udziela wywiadów, niedawno przerwał milczenie i jego wypowiedź została opublikowana na łamach jednego z najpopularniejszych dzienników. Ciekawe, jaka była reakcja pierwszej damy? Możemy tylko gdybać.

Agata Duda ma bardzo interesującego brata, chociaż wielu Polaków może o tym nie wiedzieć. Nic dziwnego, ponieważ Jakub Kornhauser skupiony jest na swojej pracy i rzadko udziela się w mediach, chociaż dziennikarze próbują skłonić go do komentarza różnych wydarzeń politycznych - w końcu jego siostra została pierwszą damą, a za szwagra ma Andrzeja Dudę.

TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicyTVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicyCzytaj dalej

Chociaż łączą ich więzi rodzinne, Agata Duda i Jakub Kornhauser wybrali zupełnie różne drogi życia. Pierwsza dama wspiera Andrzeja Dudę, który reprezentuje prawicową partię PiS. Jej brat natomiast jest poetą, eseistą i tłumaczem. W 2015 roku podczas wyborów poparł kandydata Zielonych z listy Zjednoczonej Lewicy. To pokazuje, że między rodzeństwem panuje ideologiczna przepaść. O siostrze i Andrzeju Dudzie wypowiada się bardzo niechętnie - jeśli już do tego dochodzi. Jednak w jednym z wywiadów dla Dużego Formatu przyznał, że jest rozczarowany prezydenturą szwagra.

Agata Duda znów mogła przeczytać w mediach słowa brata

Także Agata Duda niezbyt często odnosi się do Jakuba Kornhausera publicznie. Jej brat na co dzień jest zajęty pisaniem oraz wykładaniem na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jakub przerwał milczenie i udzielił wywiadu na łamach Tygodnika Powszechnego, opowiadając o swoich czasach młodości.

- Gdy byłem mały, tata zabierał mnie na wycieczki, on jechał na gigantycznej damce sprowadzonej z Indii. Bolała go pupa od twardego siodełka, podkładał sobie jaśka. Gdy spotykał znajomych, próbował go ukryć, było mu głupio - słowa Jakuba Kornhausera cytuje Super Express.

- Ale to mama kupiła mi pierwszy rower, BMX-a, przywieźliśmy go pociągiem z Brzeska. Gdy biegliśmy na dworzec, stoczyłem się razem z BMX-em na peron. Taki był mój pierwszy kontakt z rowerem, ale bynajmniej się nie zraziłem. Zresztą szybko mi tego BMX-a zwinęli z piwnicy, więc nie zdążyłem się najeździć - dodaje Kornhauser.

Agata Duda mogła być zdziwiona zwierzeniami Jakuba Kornhausera, które dotyczą wczesnych lat jego dzieciństwa. Pisarz przyznał, że jazdy na rowerze uczył go ojciec - Julian Kornhauser. W przeszłości brat pierwszej damy kilka razy nie przemilczał jednak tematu polityki. Podkreślił, że prezydent powinien zająć się kulturą w szerszym zakresie.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, nie żyje. Pomagał innym, spotkało go najgorsze
2. Czym jest biała wydzielina wypływająca z kurczaka? Wielu może być zniechęconych i od razu wyrzuci mięso do śmieci

Chociaż Agata Duda niewątpliwie jest zadowolona z urzędu, jaki zajmuje jej mąż, Jakub Kornhauser w wywiadzie na łamach portalu Onet.pl przyznał, że wolałby, aby prezydentem został autorytet. Pisarz życzyłby sobie na tym stanowisku profesora akademickiego lub nawet poetę, jak Czechach, gdzie rządził Vaclav Havel. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o pilnym spotkaniu z Dudą w Pałacu Prezydenckim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psychotest: Zwierzę, które pierwsze zobaczysz na obrazku zdradzi, czym przejmujesz się w życiu najbardziej. Czas poznać prawdę
  2. Energia jądrowa przyszłości zatwierdzona. Reaktory atomowe trafią między innymi do Czech
  3. Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanie
  4. Wyciekło, ile zarobi Szumowski. Astronomiczna kwota
  5. Gigantyczne zmiany w przyszłym tygodniu w Polsce. Nie ma wątpliwości
  6. Pies wyskoczył na 4-letniego chłopca na rowerze. Niemożliwe, kto pojawił się w samą porę, jest wideo

Źródło: Super Express

Następny artykuł