Afryka beczkaFacebook/Up The Pole In Dullstroom

Od 2 miesięcy nie zszedł na ziemię, mieszka w beczce na słupie. Ma przepiękny powód, brawo

Afryka skupiła na sobie uwagę całego świata, a wszystko za sprawą jednego człowieka. Postanowił zamieszkać w wielkiej beczce, która znajduje się na 25-metrowym słupie. Ma jednak bardzo ważny powód, który chwyta za serce.

Afryka zmaga się bezustannie z wieloma problemami. Pomagać jej usiłuje cały świat, jednak aktywni są również lokalni działacze oraz mieszkańcy. Teraz cały świat zwrócił uwagę na ten kraj przez 52-letniego mieszkańca Republiki Południowej Afryki, który postanowił zamieszkać w wielkiej beczce po winie, umieszczonej na wysokim słupie. Nie jest to jednak bezsensowna zachcianka, a uzasadnione działanie.

Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególeIdealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególeCzytaj dalej

Pomysłowym mężczyzną jest Vernon Kruger, który nie po raz pierwszy urządził sobie w beczce mieszkanie. Wdrapał się na słup już w 1997 roku, gdy udało mu się pobić Rekord Guinnessa, wytrzymując tam aż 67 dni. Teraz zamierza ustanowić nowy rekord, a przy okazji nieść pomoc potrzebującym.

Afryka przyciągnęła uwagę całego świata

Kruger zdecydował się ponownie na zamieszkanie w beczce, by zebrać pieniądze na piękny cel. Chce przekazać je na lokalne Centrum Epilepsji oraz Dom Dziecka w Belfaście. Jak sam mówi, zamierza siedzieć tam tak długo, jak tylko będzie w stanie. W ten sposób przyciąga turystów oraz podróżników, którzy chętnie składają datki na szczytny cel.

W poniedziałek mężczyźnie udało się już pobić swój własny rekord. Teraz mieszka tam 68 dni i nic nie wskazuje na to, by miał w najbliższym czasie schodzić. Jedzenie dostarczają mu codziennie mieszkańcy Dullstroom, transportując je w wiklinowym koszu. Na słupie jest też system odprowadzania nieczystości, a w misce może myć się dwa razy w tygodniu. Przed deszczem chroni go specjalnie stworzona plandeka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Kilka dni po ślubie popełniła samobójstwo. Tuż przed śmiercią zdradziła rodzinie przerażający powód
  3. Prosiła lekarzy o wykonanie badań profilaktycznych, ale się nie zgodzili. Teraz zostały jej 3 lata życia
  4. Krzysztof Ibisz nie mógł uwierzyć w ceny na lotnisku. Zaskoczyła go mała kawa
  5. Gigantyczne opady śniegu za granicą, mieszkańcy nie mogą otworzyć drzwi. Wszystko zasypało
  6. Wykryto pierwszego nosiciela na innym kontynencie. Wiadomości o śmiertelnie groźnym wirusie z Chin niepokoją
  7. Służby ostrzegają. W Polsce anomalia, jakiej nie było od lat, zostało tylko kilka godzin

Źródło: Polsat News

Następny artykuł