Afryka rekinyFot. Facebook/Cape of Good Hope SPCA

Dziesiątki martwych rekinów bez głów. Tragiczne znalezisko na plaży w RPA

Afryka zwróciła uwagę całego świata. Na jednej z plaż w Republice Południowej Afryki dokonano przerażającego odkrycia. Na piasku leżały dziesiątki rekinów pozbawionych głów.

Afryka potrafi zachwycić turystów zarówno niezwykłą przyrodą, dzikością bezkresnej pustyni, jak i turystycznymi, luksusowymi kurortami. Na wakacje tam wybierają się dziesiątki podróżników, by poznać wyjątkową kulturę i historię tego kontynentu. Teraz jednak wszystkie oczy zwróciły się tam z zupełnie innego, przerażającego powodu.

17-latka ukradła samolot. Odpaliła go, prowadziła i uderzyła w budynki lotniska, wszystko zostało nagrane17-latka ukradła samolot. Odpaliła go, prowadziła i uderzyła w budynki lotniska, wszystko zostało nagraneCzytaj dalej

Na plaży Strandfontein dokonano naprawdę druzgocącego odkrycia. Na piasku leżało kilkadziesiąt rekinów pozbawionych głów. Reakcja obrońców zwierząt oraz ludzi kochających przyrodę i dziką naturę była natychmiastowa.

Afryka stała się miejscem makabry

Na plaży Strandfontein w zatoce False znaleziono kilkadziesiąt martwych rekinów,leżących na piasku. Jak podają media, były one pozbawione głów. Nie miały również płetw grzbietowych oraz ogonów. Sprawę nagłośniło w mediach społecznościowych Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwa nad Zwierzętami z Przylądka Dobrej Nadziei (CoGH SPCA).

Jak podała organizacja, płetwy tych ryb są towarem niezwykle pożądanym przez kłusowników. W wielu krajach uznawane są za przysmak i osiągają bardzo wysokie ceny na czarnym rynku. Niewykluczone, że właśnie z tego powodu doszło do tak tragicznej śmierci dziesiątek rekinów. Oficjalnie wersja ta jednak nie została jeszcze potwierdzona, a sprawę badają odpowiednie służby. Usiłują one ustalić, co się dokładnie stało i kto za to odpowiada.

Zdjęcie trafiło do sieci i wywołało burzę

Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwa nad Zwierzętami z Przylądka Dobrej Nadziei opublikowało zdjęcie martwych zwierząt na swoim profilu na Facebooku, wywołując ogromną burzę. Odezwali się obrońcy i miłośnicy zwierząt oraz przyrody z całego świata. Wszyscy w swoich komentarzach byli zgodni - jeśli dokonał tego człowiek (co jest niemalże pewne), to był to przejaw niesamowitego okrucieństwa i bestialstwa. Ponadto wszystkim w równym stopniu zależy, aby jak najszybciej znaleźć winnych i wymierzyć im adekwatną karę.

Afryka Turyści
Fot. Facebook/Cape of Good Hope SPCA

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakaz latania do końca życia dla pilota. Wszystko przez czyn, którego się dopuścił na pokładzie z pasażerką
  2. 26-letni Mateusz zaginął w turystycznym raju. Policja przekazuje najnowsze informacje, są wyjątkowo smutne
  3. Pasażerowie muszą dopłacić do biletów z Ryanaira. Wszystko przez zagraniczny podatek
  4. Chcesz uciec od hałasu i cywilizacji? Istnieje miejsce idealne, lepszego już nie da się znaleźć
  5. Wizzair wprowadza kolejną, płatną usługę. Wielu pasażerów może być bardzo zdziwionych
  6. Niewielu wie, że w ogóle istnieją. Chińskie Hawaje są niezwykłe, przyciągają cudownymi widokami i złotymi plażami

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł