Afryka koronawirusTurysci.pl

Koronawirus na nowym kontynencie. Zaatakował w turystycznym raju, uwielbianym przez Polaków

Kolejny kontynent narażony jest na rozprzestrzenianie się niebezpiecznego koronawirusa z Chin. Informacja została już oficjalnie potwierdzona i może bardzo zaniepokoić podróżników - chorobę wykryto w jednym z najbardziej turystycznych krajów świata.

Afryka przekazała wczoraj wieczorem informację, że odnotowano na tym kontynencie pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. Zarażony został wykryty w jednym z najpopularniejszych krajów turystycznych na świecie - w Egipcie. Jest to pierwsza, potwierdzona sytuacja w tej części świata, a wiadomość potwierdziło już egipskie ministerstwo zdrowia.

Zwykły gest w Polsce, stosuje go każdy. Za granicą możesz dostać w zęby, gdy go pokażeszZwykły gest w Polsce, stosuje go każdy. Za granicą możesz dostać w zęby, gdy go pokażeszCzytaj dalej

Jak przekazują media, pacjent został już odizolowany, a o sytuacji natychmiast poinformowana została Światowa Organizacja Zdrowia.

Afryka potwierdziła przypadek zarażenia koronawirusem

Egipski resort zdrowia przekazał w komunikacie, że osoba zarażona jest cudzoziemcem, jednak nie sprecyzowano, z jakiego kraju pochodzi. Władze zapewniają, że sytuacja jest opanowana, jednak warto być ostrożnym, wybierając się do tego turystycznego kraju. Polacy uwielbiają spędzać urlopy w egipskich kurortach i hotelach, przed wyjazdem warto więc zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa.

Trzeba pamiętać, że koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko i po całym świecie. Przypadki jego zarażenia odnotowano już w wielu krajach, m.in. europejskich, np. w Niemczech czy we Francji i UK. Oficjalne dane mówią, że liczba zakażonych osób tylko w Chinach wynosi 63851, a ofiar śmiertelnych 1380.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Objaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważ
  3. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie
  4. Straszna wiadomość z zapory w Solinie. 20-latek nie żyje
  5. Huragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go Nessie
  6. Wielka tragedia, dzieci nie miały szans na przeżycie. 13 podopiecznych zmarło w domu dziecka, TVP przekazała wiadomość o smutnych wydarzeniach za granicą

Źródło: Wprost

Następny artykuł