Afryka ma mniej zachorowańFot. Unsplash.com/Martin Sanchez

Jeden kontynent ma rekordowo mało zakażeń koronawirusem. Mieszkańcy mają przewagę, eksperci tłumaczą

Afryka w tym momencie łącznie ma tyle zakażeń, ile odnotowano w wielu pojedynczych krajach. Jako kontynent znajduje się w bardzo dobrej sytuacji, eksperci jednak tłumaczą ten fenomen dwoma faktami. To nie tylko brak testów, mieszkańcy są na wygranej pozycji.

Afryka, podobnie jak cały świat, zmaga się z pandemią koronawirusa. Tam jednak sytuacja prezentuje się o wiele lepiej niż w Europie czy Stanach Zjednoczonych. Najwięcej potwierdzonych zakażeń potwierdzono w Republice Południowej Afryki (1462), jednak to wciąż o wiele mniej niż w większości krajów Starego Kontynentu. Cały kontynent ma mniej chorych niż kraje nazywane ogniskami pandemii, jednak taki stan rzeczy nie jest przypadkowy. Choć na pierwszy rzut oka do głowy przychodzi niewielka ilość testów, jest też inny powód.

Uderzyła w Polsce Uderzyła w Polsce "burza piaskowa". Porażające nagranie, eksperci mają złe wieściCzytaj dalej

Afryka wciąż ma mało potwierdzonych przypadków zakażenia

W czasopiśmie The Scintist opublikowano artykuł stworzony przez ekspertów, którzy przeanalizowali zachorowalność na koronawirusa w Afryce. Rzeczywiście w ogromnej mierze wpływ na to ma niewielka ilość testów oraz personelu medycznego, ale bezustannie pracuje nad tym problemem WHO. Niestety systemy ochrony zdrowotnej pozostawiają w wielu krajach na tym kontynencie wiele do życzenia, a kwestie higieny często są zaniedbywane, jednak to nie jedyny powód dobrej sytuacji pandemicznej.

Okazuje się, że mieszkańcy Afryki mają jeszcze jeden argument w walce z koronawirusem. Chodzi o średnią wieku - choroba z Chin jest najgorsza i szczególnie niebezpieczna dla osób starszych i seniorów, podczas gdy większość młodych przechodzi ją łagodnie, a nawet bezobjawowo. W większości państw afrykańskich średnia wieku wynosi około 20-30 lat, dlatego przypuszcza się, że większość przypadków choroby może nie być nawet zdiagnozowanych.

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazda internetu ma koronawirusa i nie przestrzega kwarantanny. Naraża dzieci, internauci nie zostawiają na niej suchej nitki
2. Które Biedronki i Lidle są otwarte całodobowo? Spis sklepów, w których zrobisz zakupy 24h

Najwięcej zachorowań jest obecnie w Republice Południowej Afryki, za to jednak jest tam niski poziom umieralności. Na 1462 chorych zmarło tylko 5 osób, co jest sytuacją wyjątkową. W Algierii jest 986 chorych, podczas gdy zmarło aż 86 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd planuje ogromną zmianę na samą Wielkanoc. Dotyczy wszystkich, wielu Polaków się wścieknie
  2. Przełomowy prototyp respiratora. Zamiast kilkudziesięciu tysięcy będzie kosztował kilkaset złotych
  3. Zaczęło się, pierwsze biuro podróży w Polsce upadło. Jest niewypłacalne, wiadomo co dalej z klientami
  4. ITAKA ogłasza ogromne zmiany. Termin został przedłużony, ważna wiadomość dla turystów
  5. Jak złamią kwarantannę, dostaną najgorszą, tragiczną karę. Jeden kraj stracił cierpliwość
  6. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące

Źródło: Onet

Następny artykuł