adam małych wisła© Marek and Ewa Wojciechowscy / Trips over Poland / CC-BY-SA-3.0, 2.5, 2.0, 1.0 & GDFL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Byliście w Wiśle? Miasto Adama Małysza ma wiele do zaoferowania

Adam Małysz to kultowa postać w naszym kraju. Sportowiec zasłynął niesamowitymi dokonaniami, a nie mniej sławna stała się Wisła, z której pochodził. Miasto to ma do zaoferowania naprawdę wiele wspaniałych miejsc i nic dziwnego, że niemalże przez cały rok pełne jest turystów.

Adam Małysz to nasza duma narodowa. M.in. to dzięki niemu rozpoznawani jesteśmy na arenie międzynarodowej i możemy być z tego dumni. Do tej pory uważany jest za ikonę skoków narciarskich i jednego z najlepszych zawodników w historii tego sportu. Rozsławił również miejscowość Wisła, znajdujące się w powiecie cieszyńskim na Śląsku.

Trzęsienie ziemi w Grecji. Wiadomość obiegła mediaTrzęsienie ziemi w Grecji. Wiadomość obiegła mediaCzytaj dalej

To ważne miejsce w Beskidzie Śląskim, które odwiedzane jest przez całe tłumy - zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Każdy turysta znajdzie tam coś wyjątkowego, czego nie będzie mógł pominąć podczas zwiedzania. Lista zabytków oraz atrakcji jest naprawdę długa, a przegapić na niej nie można np. 110-letniego pałacyku myśliwskiego Habsburgów oraz oczywiście muzeum poświęconego Adamowi Małyszowi. W tym ostatnim fani sportowca znajdą m.in. jego legendarne narty czy cztery Kryształowe Kule.

Oprócz tego Wisła jest również rewelacyjnym miejscem wypadowym dla piechurów chcących podróżować górskimi szlakami. Jest ich naprawdę wiele, od czarnych, przez zielone, żółte, niebieskie, aż do dwóch czerwonych. Dla fanów sportu przygotowane zostały również 4 trasy rowerowe, przechodzące przez to miasto.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat w hotelu przy plaży, 10 osób nie żyje, kilkanaście rannych. Wiadomość z zagranicy wywołuje łzy
2. 300 plus już w rękach co trzeciego dziecka. 3 mln wciąż ma prawo dostać, a z jednego powodu warto się spieszyć

Następny artykuł