A4. Podwyżka cen na autostradziePixabay.com/ Free-Photos

Przejazd autostradą znów podrożeje. Turyści zapłacą więcej za dojazd do wielu atrakcji

A4 to jedna z kluczowych autostrad w Polsce. Korzystają z niej między innymi turyści, którzy w ten sposób mogą szybciej dojechać do wybranych miejsc. Od jutra muszą się jednak spodziewać zmiany. Za przejazd zapłacą więcej.

A4 zmienia cennik. Teraz trzeba będzie zapłacić więcej. Zmiana najbardziej dotknie kierowców samochodów osobowych. Nowe zasady będą obowiązywały już od czwartku 1 października. Ile trzeba wydadzą kierowcy?

Sąsiad Polski wprowadza stan wyjątkowy. Zmiany już od jutraSąsiad Polski wprowadza stan wyjątkowy. Zmiany już od jutraCzytaj dalej

Autostrada A4. Zmiany w cenniku

Podjęto decyzję o podwyższeniu opłat za przejazd między Krakowem a Katowicami na autostradzie A4. Nowe opłaty będą obowiązywały od już 1 października. Na każdej bramce kierowcy samochodów osobowych będą musieli zapłacić 12 złotych. Aktualna stawka wynosi 10 złotych, a więc teraz trzeba będzie zapłacić 20 procent więcej.

Zmiany pojawią się także w przypadku innych pojazdów. Bonifikata będzie przysługiwać motocyklistom. Oznacza to, że cena przejazdu autostradą A4 będzie niższa. Kierowcy jednośladowców przy punkcie poboru opłat zapłacą 6 złotych. W przypadku innych pojazdów nie ma zmian. W przypadku kategorii drugiej i trzeciej będą one wynosiły 20 złotych. Z kolei 35 złotych zapłacą kierowcy pojazdów czwartej i piątek kategorii.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy mogą już nie wjechać do zagranicznego miasta. Tylko 31 państw ma pozwolenie na loty.
2. Robert Mazurek postanowił przerwać wywiad. Powód jest skandaliczny, nie powinno się wydarzyć
3. Nagle usłyszeli huk. Mieszkańcy Paryża czekali na najgorsze

Korzystać będzie można także z płatności automatycznej. Jej koszt to 8 złotych na każdym PPO wobec 7 złotych, które obowiązywały do 30 września. Spółka Stalexport Autostrada Małopolska zdecydowała się na wprowadzenie bardziej atrakcyjnych stawek dla kierowców korzystających z automatycznych sposobów płatności A4Go, Autopay, SkyCash lub Telepass. Więcej o autostradzie A4 można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serce
  2. Księżyc może być trudniejszy do skolonizowania niż myśleliśmy. Naukowcy podają powód
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Border collie zaryzykował życiem dla 10-latka. Bez wahania stanął do walki z niebezpiecznym drapieżnikiem

Źródło: TVN24 BiS

Następny artykuł