Dzieci, które przebywały na koloniach pod okiem sanepidu.Fot. Unsplash.com/Ashkan Forouzani/zdjęcie poglądowe

700 osób miało kontakt z zakażonym. Porażająca wiadomość spod Tatr

Dzieci, które przebywały na koloniach, mogły mieć kontakt z zakażonym. Skala potencjalnego zagrożenia jest ogromna, ponieważ chodzi o prawie 700 osób. Sprawą zajmuje się lokalny sanpeid.

Dzieci uczestniczące w koloniach na południu kraju mogły mieć kontakt z nosicielem covidu. Jak twierdzą reporterzy Radia Zet, ogromna grupa licząca 700 osób faktycznie weszła w kontakt z zakażonym.

260 osób na kwarantannie. Ognisko koronawirusa w hotelu w Polsce260 osób na kwarantannie. Ognisko koronawirusa w hotelu w PolsceCzytaj dalej

Dzieci z kolonii pod okiem sanepidu

Według doniesień zakopiańskiego sanepidu, na które powołuje się redakcja Radia Zet, prawie 700 dzieci mogło mieć lub miało kontakt z nosicielem COVID-19. Teraz pracownicy służb sanitarnych przeprowadzają akcję masowych badań uczestników w sumie dziesięciu kolonii.

Jak podaje Radio Zet, od dzieci pobierane są wymazy, które mają wykazać potencjalne zakażenia. Jak na razie przebadano znaczą część wszystkich grup. Uczestnicy kolonii pochodzą z różnych części kraju, a przebywali w gminie Poronin, Biały Dunajec oraz w Zakopanem.

Dzieci z ryzykiem zakażenia

Według ustaleń Radia Zet, dzieci, które przeszły badania i uzyskały negatywny wynik testu na covid, wróciły już do domów. Co ważne, ognisko zakażeń COVID-19 w okolicach Zakopanego odnotowano zaraz po pogrzebie góralki, który odbył się 2 lipca. W całym powiecie potwierdzono 58 przypadków zakażeń. Jak na razie, sytuacja dzieci z kolonii jest stabilna.

Dzisiaj grzeje: 1. TPN nie wytrzymał. Gorzkie słowa ws. koni wożących turystów nad Morskie Oko
2. Jedna z najpopularniejszych marek samochodów w Polsce zmieniła logo. Czym się różni?

- U 670 osób otrzymaliśmy wynik ujemny, natomiast oczekujemy na pozostałe wyniki. Są to dzieci i kadra z kolonii. Dotychczas nie mamy potwierdzenia zarażenia na kolonii - poinformowała Beata Trojańska, szefowa zakopiańskiego sanepidu cytowana przez Radio Zet.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)
  2. Producenci Kuchennych Rewolucji tego nie zdradzają. Dziennikarze sprawdzili, co się stało z lokalem po wizycie Magdy Gessler
  3. Dramat na polskim "Darze Młodzieży". Doszło do najgorszego, byli bezradni
  4. Oburzające sceny nad Morskim Okiem. Aż przykro patrzeć
  5. Weszła do morza w Sopocie, szukało jej 180 osób. W finał akcji aż trudno uwierzyć
  6. Szczęśliwy finał dla jednej z suczek z Radys. Znalazła kochający dom, choć adopcja była wymagająca

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł