500 plus na wakacjefot. twitter.com/ @MinRozwoju

Wicepremier podała pierwszy termin wypłaty 500+ na wakacje

500 plus na wakacje jest jednym z najbardziej wyczekiwanych rządowych projektów. Wicepremier podała pierwszy termin wypłat.

500 plus na wakacje jest projektem rządowym, który będzie omawiany na najbliższych posiedzeniach sejmu w środę i czwartek (15/16 lipca). Jest to świadczenie, z którego będą mogły skorzystać rodziny z dziećmi. Wicepremier Emilewicz podała pierwszy termin, kiedy planowane są wypłaty.

Kolejne europejskie miasto zrywa współpracę z Polską. Powód jest poważnyKolejne europejskie miasto zrywa współpracę z Polską. Powód jest poważnyCzytaj dalej

Wicepremier o 500 plus

- Systemy informatyczne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Polskiej Organizacji Turystycznej kończą się modelować. Na roboczo zakładaliśmy, że pierwsze płatności będzie można realizować 26 lipca - powiedziała na antenie Radia Plus we wtorek, 14 lipca wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Wicepremier dodała, że podczas posiedzenia Sejmu w środę i czwartek posłanki i posłowie będą głosować nad wprowadzeniem ustawy w życie. Jeżeli większość opowie się za, powinna szybko trafić na biurko prezydenta do podpisu. Jeżeli do tego dojdzie, pierwsze wypłaty świadczenia odbędą sie już pod koniec tego miesiąca.

Zanim ustawa zostanie przyjęta przez Sejm, posłowie będą musieli odnieść się do poprawek Senatu. Pierwsza wersja ustawy została przyjęda przez Izbę Niższą 18 czerwca i trafiła do prac Izby wyższej, gdzie większość stanowią senatorzy opozycji. Wśród propozycji senatu znajduje się rozszerzenie programu o emerytów i rencistów, a także uwzględnienie dzieci, których rodzice pracują za granicą.

Dzisiaj grzeje: 1. Jedna kobieta nie żyje, dwie zostały ranne. Dramatyczne wydarzenia w Europie
2. Aż 4 tysiące złotych dodatku dla emeryta i to każdego miesiąca. Coraz więcej seniorów uprawnionych

Pierwsza wersja projektu zakładała, że bon turystyczny przysługiwałby jednorazowo na każde dziecko do 18 roku życia. Dzieci niepełnosprawnościami mogłyby liczyć na pomoc w wysokości 1000 złotych. Świadczenie nie będzie wypłacane w gotówce, rodziny otrzymają karty przedpłacone, które będzie trzeba podać płacąc za wakacje - informuje Polska Times. Bon będzie można wykorzystać tylko na terenie Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskie media podają dalej dramatyczne wieści. Nie żyje były trener Kadry Narodowej, fani polskiego sportu w żałobie
  2. Trudno spokojnie komentować. Ujawniono co Katarzyna W. robiła ze strażnikami w więzieniu
  3. Właściciel pumy stanął przed kamerami. Aż trudno powstrzymać łzy
  4. Kolosalne rozczarowanie na Warmii i Mazurach po wyborach. Liczby mówią wszystko
  5. Zagrożone urlopy w Karpaczu. Już za kilka dni się zacznie
  6. Z ostatniej chwili: Jest porozumienie w sprawie pumy. Właściciel zwierzęcia wydał oświadczenie

źródło:polskatimes.pl

Następny artykuł