Turysci.pl
łeba

fot. Facebook/ Gniewińskie WOPR

40 minut poszukiwali 11-latka na plaży w Łebie. Chłopiec był w hotelu

13 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Cała plaża w Łebie w miniony czwartek się zatrzymała, żeby wspólnie szukać 11-letniego chłopca. Dziecko ostatni raz widziane było przez mamę w wodzie. Tym razem historia zakończyła się szczęśliwie, ratownicy apelują jednak do rodziców, aby nie spuszczali dzieci z oka.

Łeba w sezonie letnim jest zatłoczona jak nigdy, przez co zdarzają się tam czasem zagubienia dzieci. W zeszłym tygodniu poszukiwano 11-latka, który zniknął mamie z oczu.

Polska topo blank

Zamykają jedną z głównych dróg w Beskidach. Od poniedziałku turyści będą musieli korzystać z objazdów

CZYTAJ DALEJ

Plaża w Łebie się zatrzymała

Do zdarzenia doszło w czwartek 5 sierpnia o godz. 14:10. Do ratowników zgłosiła się zrozpaczona matka. Zgłosiła, że była w wodzie z 11-letnim synem, jednak na chwilę wyszła z wody zostawiając go samego w morzu. Gdy wróciła, chłopca już nie było.

Ratownicy natychmiast przystąpili do akcji poszukiwawczej w najbardziej niebezpiecznych miejscach przy ostrogach. Powiadomiono także pozostałe służby z prośbą o pomoc.

W tym samym czasie plażowicze utworzyli cztery łańcuchy życia w celu przeszukania całego obszaru kąpieliska.

- Niesamowite zaangażowanie plażowiczów, którzy w liczbie kilkuset osób stawili się do pomocy pozwoliło stworzyć 4 ogromne łańcuchy życia. Ramię w ramię, dłoń w dłoń, przeczesywali wyznaczony obszar - pisze na swoim Facebooku Gniewińskie WOPR.

Chłopiec znalazł się cały i zdrowy

Po 40 minutach poszukiwań do ratowników dotarła informacja, że poszukiwany chłopiec znalazł się cały i zdrowy. Czekał na mamę w hotelowym pokoju. Akcja poszukiwawcza zakończyła się zatem szczęśliwie.

- Pilnujcie swoich dzieci, nie spuszczajcie ich z oczu nawet na chwilę - apeluje Gniewińskie WOPR - Dzisiaj postawiono na nogi wszystkie możliwe służby, zaangażowało się setki plażowiczów. A wystarczyło tylko pilnować swoich najbliższych.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy plażowicze pomagali w poszukiwaniu zagubionego dziecka. Niedawno opisywaliśmy podobną sytuację, która wydarzyła się w Międzyzdrojach na niestrzeżonej plaży.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Dolnośląska Policja

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >