1000 plus - jak zostanie wykorzystane?Pixabay.com/ gosiak1980

Sprawdzili, jak Polacy chcą wydać 1000+. Można się zdziwić

1000 plus wzbudzało wiele kontrowersji. Większość Polaków jednak dobrze przyjęła ten pomysł i skorzysta z bonu w tegoroczne wakacje. Sprawdzono, jak chcą go wydać.

1000 plus to program, który wzbudził wiele kontrowersji. Pisaliśmy o tym między innymi tutaj. Specjalistyczny portal travelist.pl przeprowadził ankietę, aby sprawdzić na co Polacy zamierzają wydać otrzymane pieniądze. Wyniki mogą być zaskakujące.

Gigantyczna ofiara epidemii. Zaskakująca i bardzo przykra wiadomość obiegła światowe mediaGigantyczna ofiara epidemii. Zaskakująca i bardzo przykra wiadomość obiegła światowe mediaCzytaj dalej

1000 plus - na co zostanie wydane?

W przeprowadzonym badaniu wzięło udział aż 8 tysięcy osób. 73 procent ankietowanych zapowiada, że przeznaczy środki na wyjazd wakacyjny, natomiast 28 procent na wypad weekendowy. 75 procent osób, czyli znaczna większość, planuje wydać te pieniądze na jeden wyjazd, zamiast rozłożyć środki na kilka podróży. Należy spodzieważ się, że Polacy sami zorganizują swoje wyjazdy wakacyjne, ponieważ 63 procent ankietowanych zamierza zrealizować bon na portalu rezerwacyjnym, 51 procent bezpośrednio w obiekcie turystycznym, a tylko 11 procent w biurze turystycznym. 79 procent osób, które wzięło udział w badaniu i posiada dzieci stwierdziło, że pomimo dofinansowania, będą musieli dołożyć do wyjazdu.

- To bardzo dobra wiadomość dla branży. Polacy po wielu tygodniach domowej izolacji nie tylko chcą wyjechać na wakacje, ale dodatkowo planują zrealizować swoje wakacyjne plany nawet, jeśli będzie to wymagało dodatkowych nakładów z ich strony - można przeczytać w oświadczeniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandal w Międzyzdrojach, wszystko przez jednego turystę. Karygodne
2. Dowód osobisty, rejestracyjny a nawet prawo jazdy przechodzą do internetu. Wyjaśniamy, jak to wszystko działa

Wakacje na koszt państwa

Przypominamy, że program 1000 plus to bon turystyczny, który mają otrzymać osoby, które chcą spędzić wakacje w Polsce. Mogą o niego ubiegać się jedynie pracownicy, którzy są zatrudnieni na umowie o pracę, a ich zarobki są niższe niż średnia krajowa. Rząd zapowiedział, że w tym roku dołoży pracownikom 900 zł, a 100 zł będzie musiał podarować pracodawca. Proporcje mają się zmieniać w przeciągu lat. Bon można podarować członkowi rodziny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rodzina umieściła na nagrobku bliskich skandaliczny napis. Nie mieści się w głowie, jak mogli
  2. Pozwalacie swoim psom wchodzić do łóżka? Czworonogi uwielbiają spać z właścicielami
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Nie żyje 21-letni piłkarz słynnego klubu. Zmarł nagle, nikt nie spodziewał się tragedii

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł