1000 plus nie tylko dla turystyki? Prezydent Lewiatana komentuje.fot. pixabay.com/12019

1000+ na o wiele więcej niż tylko turystykę? Zaskakujące słowa Wituckiego

1000 plus na wakacje jest jedną z propozycji rządu na odbudowanie branży turystycznej. Organizacje branżowe debatują o możliwości rozszerzenia programu.

1000 plus dla Polaków na wsparcie krajowej turystyki wzbudza kontrowersje, chociaż pojawiają się też głosy o większej skali beneficjentów programu. Zwolennikiem poszerzenia spektrum branż, które skorzystałyby z 1000 plus jest m.in. Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Co najmniej 80 osób nie żyje, masowa ewakuacja, pandemia wszystko utrudnia. Tragiczne wiadomości ze świataCo najmniej 80 osób nie żyje, masowa ewakuacja, pandemia wszystko utrudnia. Tragiczne wiadomości ze świataCzytaj dalej

1000 plus plus?

W rozmowie z portalem Money.pl Maciej Witucki z Konfederacji Lewiatan – organizacji zajmującej się ochroną interesów przedsiębiorców indywidualnych – zabrał głos w debacie o programie 1000 plus dla turystów i turystyki. Jego zdaniem program powinien obejmować większą liczbę branż, aniżeli wyłącznie przedsiębiorstwa turystyczne. Witucki zwraca uwagę na takie gałęzie jak chociażby kultura.

- Nam bardziej niż o dostępność chodzi o sposób jego wykorzystania. Jest nastawiony wyłącznie na branżę turystyczną, nam zależy, by zasięg był rozszerzony na szkolenia czy wydarzenia kulturalne, eventowe - powiedział w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki.

Dla kogo 1000 plus?

Tzw. 1000 plus przysługiwać będzie pracownikom na umowach o pracę, których zarobki nie przekraczają 5200 złotych w skali miesiąca. Według szacunków rządu, z programu skorzysta nawet 7 mln obywateli. Może to być aż 7 mld zł zastrzyku gotówki dla branży turystycznej, chociaż prezydent Konfederacji Lewiata widzi program jeszcze szerzej. Biorąc pod uwagę fakt, iż 1000 plus w 90 proc. miałoby być finansowane z budżetu państwa, istnieje możliwość większej skali działania. Wyłącznie 10 proc. wartości środków przekazywanych dla pracowników leżałoby po stronie pracodawcy.

Dzisiaj grzeje: 1. Martyna Wojciechowska cudem przeżyła, zginął jej przyjaciel. Szczegóły tragedii nawet po latach doprowadzają do łez
2. Policjanci mogą liczyć na wielkie podwyżki. Muszą tylko zrobić jedną rzecz

- Mieliśmy taką koncepcję, żeby ewentualna dopłata pracodawcy do takiego bonu była związana bardziej ze szkoleniem niż formą wypoczynku. Potrzeba tu cyfrowego zabezpieczenia, a później jak najszerszej dystrybucji wokół branży turystyczno-wypoczynkowo-rozrywkowej – wyjaśnia Witucki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły
  2. Suczka ze schroniska nie chciała urodzić szczeniaków. Gdy lekarze zrobili jej USG, wszystko stało się jasne
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Jarosław Bieniuk zdecydowanie reaguje na dokument TVP. Reżyser oskarżył go o ukrywanie pedofili

Źródło: Money.pl

Następny artykuł