1000 plus poparte przez PolakówFot. Wikimedia.org/Kapitel/public domain

Zapytali Polaków o 1000+ dla turystów. Większość nie ma żadnych wątpliwości

1000 plus jest projektem proponowanym przez rząd, aby uratować polską turystykę. Sprawdzono, co o tym pomyśle sądzą Polacy.

1000 plus jest programem, który zaproponowała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Bony miałyby trafić do osób pracujących. Celem tego pomysłu jest wsparcie polskiej branży turystycznej, które znajduje się w kryzysie z powodu pandemii koronawirusa. Wniosek będą mogli złożyć wszyscy, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę i zarabiają poniżej średniej krajowej. Według przewidywań rządu program mógłby objąć około 7 milionów Polaków.

Ostrzeżenia dla 10 województw, mieszkańcy muszą uważać. Wszystkie pierwszego stopniaOstrzeżenia dla 10 województw, mieszkańcy muszą uważać. Wszystkie pierwszego stopniaCzytaj dalej

1000 plus - Polacy są na tak

1000 plus to program, którego chcą Polacy. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Wirtualną Polskę i money.pl. Pozytywnie o tym pomyśle wypowiedziało się 53 procent ankietowanych. Dobrze widziana jest również koncepcja, aby bon był ważny tylko na terenie Polski.

Ankietowani usłyszeli pytanie, które brzmiało: "Czy popierasz wprowadzenie w Polsce bonu turystycznego dofinansowanego ze środków budżetowych dla pracowników etatowych w kwocie 1000 złotych?". Można było udzielić pięciu odpowiedzi - zdecydowanie tak, raczej tak, trudno powiedzieć, raczej nie i zdecydowanie nie.

Pierwszej odpowiedzi udzieliło 23 procent ankietowanych. 30 procent wskazało drugą odpowiedź. Zdania na ten temat nie miało 15 procent osób. Raczej na nie było 15 procent ankietowanych, a zdecydowanie na nie - 17.

Dzisiaj grzeje: 1. Genialna wiadomość dla Polaków. Są daty, trzeba się śpieszyć, rusza sprzedaż
2. Pandemia wpłynęła też na sprawy związane z L4. Zmieniło się kilka istotnych dla pracowników kwestii

Firmy przeprowadzające badanie podzieliły ankietowanych na dwie grupy, których kryterium były poglądy polityczne. Okazuje się, że spośród wyborców PiS-u, aż 63 procent popiera pomysł. Na nie jest tylko 19 procent. Inaczej dzieje się wśród zwolenników Koalicji Obywatelskiej. 46 procent ankietowanych nie popiera programu 1000 plus. 42 procent jest za jego wprowadzeniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśleli, że adoptują 6-letnią sierotę. Nie wiedzieli jak wielki błąd popełnili, prawda okazała się porażająca
  2. Właściciele dali golden retrieverowi niespotykany prezent. Reakcja psa zachwyca
  3. Tysiące Polaków mogą poczuć ogromne rozczarowanie. Chodzi o Boże Ciało
  4. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  5. Najpiękniejsza pilot na świecie? Podbija serca internautów
  6. Dawid Kubacki zdradził swoją tajemnicę. Wyznał, jak trenował w domu i żartuje na temat małżeństwa

Źródło: Money.pl

Następny artykuł