1000 plus będzie porażką?Fot. Pixabay.com/icsilviu/zdjęcie poglądowe

Tysiące Polaków będzie rozczarowanych 1000+ na wakacje. Porażająca opinia eksperta

1000 plus na wakacje z założenia miało wspomóc polską branżę turystyczną. Ekspert jednak nie pozostawia złudzeń w tej sprawie. Ogromne rozczarowanie.

1000 plus to najnowszy pomysł polskiego rządu, który zakładał wypłacenie każdemu Polakowi zatrudnionemu na etat, który zarabia poniżej przeciętnej krajowej, dodatkowego tysiąca na wakacje. Miało to wspomóc zarówno Polaków, jak i polską branżę turystyczną. Projekt jednak okazać się może wielkim rozczarowaniem dla tysięcy przedsiębiorców, a przynajmniej tak wynika z opinii eksperta, który ocenił go w bardzo gorzkich słowach.

Polacy pojadą za granicę na wakacje? Wymieniono 10 państw, wielu się ucieszyPolacy pojadą za granicę na wakacje? Wymieniono 10 państw, wielu się ucieszyCzytaj dalej

1000 plus okaże się porażką?

Arkadiusz Pączka, ekspert Pracodawców RP, ocenił w rozmowie z Wirtualną Polską Finanse nowy program polskiego rządu. Jego słowa nie napawają optymizmem.

- Jestem przekonany, że przedsiębiorcy w ten program nie wejdą - stwierdził gorzko.

Wpływ na taką opinię ma fakt, że rząd liczy na pomoc przedsiębiorców. Przypomnijmy, że wstępne założenia zakładają 900 zł od państwa oraz 100 zł od pracodawcy. Jadwiga Emilewicz podkreśla jednak, że program ma być wieloletni, a wraz z kolejnymi edycjami, proporcje miałyby się zmieniać.

- Zakładamy, że byłby to program dobrowolny. Problem jest w kosztach: jeśli dziś mówimy o 10 procentach i zwiększeniu tej partycypacji w przyszłości, to w obliczu niepewności gospodarczej i tego, co się szykuje w II półroczu, jestem przekonany, że przedsiębiorcy w ten program nie wejdą - stwierdził dobitnie Pączka w rozmowie z WP Finanse.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski podał termin kolejnego znoszenia obostrzeń w Polsce. Chodzi m.in. o sprawę maseczek
2. Kierowcy nie mogą liczyć na wyrozumiałość policji za jedno przewinienie. A w czasie pandemii popełniają je dużo częściej

Ekspert podkreśla, że idee bonu oraz wspieranie polskiej turystyki bez wątpienia są dobre, jednak w tym momencie - jego zdaniem - wiele firm nie zdecyduje się na dołączenie. Dodaje, że wprowadzonym niedawno PPK, bony byłyby dla pracodawców kolejnym, cyklicznym obciążeniem, a w dobie zachwiania gospodarki to bardzo ryzykowne rozwiązanie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znalazł w ogródku bardzo dziwne jajko. Po chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wykluło
  2. Pies zapierał się łapami przed wejściem do schroniska. Wstrząsające nagranie porzuconego zwierzaka
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Córka słynnego gwiazdora wejdzie do ringu. Będzie najmłodsza w historii (FOTO)

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł